KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

Wydarzenia

KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

07.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Swoją rejestrację ogłosił Komitet Wyborczy Wyborców Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór. Wystawi kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Kandydatem na burmistrza jest Piotr Płochocki.
 
Komitet o rejestracji poinformował 7 lutego podczas konferencji prasowej otwierającej kampanię wyborczą.

Zaprezentowano logo oraz spot z motywem muzycznym z „Gwiezdnych wojen”. - Nawiązaliśmy do pasji naszego kandydata na burmistrza, czyli filmu – zauważył Adam Szczerba.
- W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za okazane zaufanie wszystkim środowiskom, a w drugiej kolejności chciałbym wyrazić ogromny entuzjazm, który towarzyszy mi, ponieważ udało się połączyć dwa twory bardzo podobne, a jednocześnie trochę różne – zauważył kandydujący na burmistrza Piotr Płochocki. - Masz Wybór to twór już doświadczony w kilku kampaniach wyborczych, a Wyszkowska Inicjatywa Społeczna to twór zupełnie nowy, pełen entuzjazmu. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się stworzyć zgraną kompanię, która będzie w stanie w najbliższych wyborach skutecznie stawić czoła temu niełatwemu zadaniu.
Obecnie w radzie miejskiej Masz Wybór reprezentują Adam Szczerba, Monika Bieżuńska i Bogdan Osik.
- 5 lat temu startowałam do wyborów zmotywowana rozmowami z ludźmi z wiosek gminy Wyszków. To dzięki nim jestem tu gdzie jestem i dzięki nim kończy się właśnie moja pierwsza kadencja jako radnej miejskiej - mówiła Monika Bieżuńska. - Do rady weszłam z Bogdanem i Adamem, dwoma wspaniałymi kolegami. Razem walczyliśmy o to, co słuszne. Dzięki chłopaki. Wspólnie z nimi i innymi osobami chętnymi do pracy stworzyliśmy nowy projekt WIS Masz Wybór. Naszym doświadczeniem i nowym spojrzeniem zamierzamy obudzić to miasto i cały powiat.
- Moniko, Adamie, 5 lat szybko minęło – do radnych zwrócił się Bogdan Osik. - Stworzyło się całkiem zgrane trio pracujące dla dobra mieszkańców Wyszkowa i 27 sołectw. Bardzo wam za to dziękuję. Dziękuję również Wyszkowskiej Inicjatywie Społecznej za fachowe wsparcie przez całą kadencję. Wierzę, że projekt, który wspólnie stworzyliśmy, będzie naszym wspólnym sukcesem.
Pełnomocnikiem komitetu WIS Masz Wybór jest Monika Ciskowska, pełnomocnikiem finansowym - Alicja Staszkiewicz.
- Widzicie dziś państwo 10 osób, ale w całym komitecie jest ich kilkadziesiąt – podkreśliła Alicja Staszkiewicz. - Zapraszamy na nasze aktywności. Zaczynamy jutro, na słodko o godz. 14.30 przy pomniku Gloria Victis. Zapraszamy na pączka i pogawędkę z kandydatem na burmistrza i nie tylko. Konwencja programowa planowana jest na początek marca. 
W imieniu WIS głos zabrała Małgorzata Bajowska: - W imieniu WIS pragnę podziękować za możliwość współpracy. Jest wiele osób, wielu talentów, wielu umiejętności, które chcą dzielić się swoją wiedzą i pasją z mieszkańcami. Chcemy razem tworzyć wiele wydarzeń, które będą zrzeszać mieszkańców, pokazywać im nowy punkt widzenia, uaktywniać na różnych polach. Rośniemy w siłę, jest nas coraz więcej. Część z nas zdecydowała się ruszyć do kampanii samorządowej. To szerszy projekt obejmujący ludzi, którzy wcześniej w samorządzie nie byli i doświadczenia tych, którzy w samorządzie przez 5 lat wykonywali ważną, trudną pracę, zawsze gotowi wspierać mieszkańców, za co wam serdecznie dziękuję. To wielka przyjemność, że teraz możemy robić coś wspólnie. 
- Nasza grupa jest różnorodna, zrzesza różne zawody. Tym się różnimy od obecnej ekipy, że mamy odmienne zdanie, odmienne spojrzenie i chcemy dużo więcej, dużo lepiej dla społeczeństwa wsi, miasta i powiatu – dodał Andrzej Biernacki.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość