KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

Wydarzenia

KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

07.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Swoją rejestrację ogłosił Komitet Wyborczy Wyborców Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór. Wystawi kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Kandydatem na burmistrza jest Piotr Płochocki.
 
Komitet o rejestracji poinformował 7 lutego podczas konferencji prasowej otwierającej kampanię wyborczą.

Zaprezentowano logo oraz spot z motywem muzycznym z „Gwiezdnych wojen”. - Nawiązaliśmy do pasji naszego kandydata na burmistrza, czyli filmu – zauważył Adam Szczerba.
- W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za okazane zaufanie wszystkim środowiskom, a w drugiej kolejności chciałbym wyrazić ogromny entuzjazm, który towarzyszy mi, ponieważ udało się połączyć dwa twory bardzo podobne, a jednocześnie trochę różne – zauważył kandydujący na burmistrza Piotr Płochocki. - Masz Wybór to twór już doświadczony w kilku kampaniach wyborczych, a Wyszkowska Inicjatywa Społeczna to twór zupełnie nowy, pełen entuzjazmu. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się stworzyć zgraną kompanię, która będzie w stanie w najbliższych wyborach skutecznie stawić czoła temu niełatwemu zadaniu.
Obecnie w radzie miejskiej Masz Wybór reprezentują Adam Szczerba, Monika Bieżuńska i Bogdan Osik.
- 5 lat temu startowałam do wyborów zmotywowana rozmowami z ludźmi z wiosek gminy Wyszków. To dzięki nim jestem tu gdzie jestem i dzięki nim kończy się właśnie moja pierwsza kadencja jako radnej miejskiej - mówiła Monika Bieżuńska. - Do rady weszłam z Bogdanem i Adamem, dwoma wspaniałymi kolegami. Razem walczyliśmy o to, co słuszne. Dzięki chłopaki. Wspólnie z nimi i innymi osobami chętnymi do pracy stworzyliśmy nowy projekt WIS Masz Wybór. Naszym doświadczeniem i nowym spojrzeniem zamierzamy obudzić to miasto i cały powiat.
- Moniko, Adamie, 5 lat szybko minęło – do radnych zwrócił się Bogdan Osik. - Stworzyło się całkiem zgrane trio pracujące dla dobra mieszkańców Wyszkowa i 27 sołectw. Bardzo wam za to dziękuję. Dziękuję również Wyszkowskiej Inicjatywie Społecznej za fachowe wsparcie przez całą kadencję. Wierzę, że projekt, który wspólnie stworzyliśmy, będzie naszym wspólnym sukcesem.
Pełnomocnikiem komitetu WIS Masz Wybór jest Monika Ciskowska, pełnomocnikiem finansowym - Alicja Staszkiewicz.
- Widzicie dziś państwo 10 osób, ale w całym komitecie jest ich kilkadziesiąt – podkreśliła Alicja Staszkiewicz. - Zapraszamy na nasze aktywności. Zaczynamy jutro, na słodko o godz. 14.30 przy pomniku Gloria Victis. Zapraszamy na pączka i pogawędkę z kandydatem na burmistrza i nie tylko. Konwencja programowa planowana jest na początek marca. 
W imieniu WIS głos zabrała Małgorzata Bajowska: - W imieniu WIS pragnę podziękować za możliwość współpracy. Jest wiele osób, wielu talentów, wielu umiejętności, które chcą dzielić się swoją wiedzą i pasją z mieszkańcami. Chcemy razem tworzyć wiele wydarzeń, które będą zrzeszać mieszkańców, pokazywać im nowy punkt widzenia, uaktywniać na różnych polach. Rośniemy w siłę, jest nas coraz więcej. Część z nas zdecydowała się ruszyć do kampanii samorządowej. To szerszy projekt obejmujący ludzi, którzy wcześniej w samorządzie nie byli i doświadczenia tych, którzy w samorządzie przez 5 lat wykonywali ważną, trudną pracę, zawsze gotowi wspierać mieszkańców, za co wam serdecznie dziękuję. To wielka przyjemność, że teraz możemy robić coś wspólnie. 
- Nasza grupa jest różnorodna, zrzesza różne zawody. Tym się różnimy od obecnej ekipy, że mamy odmienne zdanie, odmienne spojrzenie i chcemy dużo więcej, dużo lepiej dla społeczeństwa wsi, miasta i powiatu – dodał Andrzej Biernacki.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła kilka tysięcy

Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła kilka tysięcy

Kilka tysięcy złotych straciła 41-latka, która została oszukana przez osobę podającą się za pracownika banku.
zobacz więcej
AKTUALIZACJA. Zagrożenie powodziowe. Sytuację oceni wojsko (FOTO)

AKTUALIZACJA. Zagrożenie powodziowe. Sytuację oceni wojsko (FOTO)

- To, czym dziś dysponują strażacy jest wystarczające do prowadzenia działań. Na miejsce przyjadą też eksperci z sił zbrojnych. Dokonają oceny możliwości ewentualnego użycia sprzętu będącego w dyspozycji wojska - po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji gen. Wiesław Leśniakiewicz. Do Wyszkowa przyjechali dziś również m.in. wojewoda Mariusz Frankowski i p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Artur Gonera.
zobacz więcej
Najnowocześniejsza huta w tej części Europy (FOTO)

Najnowocześniejsza huta w tej części Europy (FOTO)

Od roku wyszkowska huta szkła, czyli Ardagh Glass Poland sp. z o.o., jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. To efekt modernizacji, a właściwie budowy nowej huty. Budynek starej huty jest rozbierany.
zobacz więcej
Konsekwencje prawne jazdy po alkoholu – co każdy kierowca powinien wiedzieć?

Konsekwencje prawne jazdy po alkoholu – co każdy kierowca powinien wiedzieć?

Jazda po alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach i jest przyczyną wielu tragicznych wypadków każdego roku. Zrozumienie konsekwencji prawnych, które wiążą się z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu, jest kluczowe dla każdego kierowcy. W tym artykule omówione zostaną zarówno krótko-, jak i długoterminowe skutki prawne jazdy pod wpływem alkoholu, w tym mandaty, utrata prawa jazdy, a nawet więzienie. Przedstawimy również, jakie kroki można podjąć, aby uniknąć prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, podkreślając, że odpowiedzialne podejście do jazdy jest nie tylko wymogiem prawnym, ale również etycznym.
zobacz więcej