Krótkie vademecum wiedzy, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o drabinach do magazynu

Wydarzenia

Krótkie vademecum wiedzy, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o drabinach do magazynu

26.10.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Prace magazynowe bardzo często wiążą się z wykonywaniem wielu prac na wysokości. Dlatego właśnie niezbędnym wyposażeniem jest drabina przeznaczona do użytku przez pracowników magazynowych. Należy mieć świadomość, że z pozoru prosta drabina powinna spełniać określone wymagania, aby zapewniała pracownikom bezpieczeństwo. W niniejszym artykule omówimy podstawowe elementy, na jakie musisz zwrócić uwagę przy wyborze właściwej drabiny do prac magazynowych. Czytaj dalej!

Drabina magazynowa – sprawdź jakie warunki musi spełniać

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drabin przeznaczonych do prac magazynowych. Tak duży wybór potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Skąd wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Już podpowiadamy! Przede wszystkim drabina powinna wyróżniać się lekkością, a także odpowiednim systemem zabezpieczeń. Przy wyborze warto określić, do jakiego rodzaju prac drabina magazynowa będzie wykorzystywana. Głównie chodzi tu o jej wielkość. Pamiętaj, że zbyt niska zdecydowanie zwiększa ryzyko poważnych upadków. Dobrym rozwiązaniem okazują się drabiny mające możliwość regulowania ich wysokości. Oczywiście wybrany sprzęt powinien także charakteryzować się stabilnością oraz wysoką jakością materiałów użytych do produkcji. Muszą być one wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Pamiętaj, że każda drabina ma określony udźwig, którego pod żadnym pozorem nie można przekroczyć! Coraz większą popularnością cieszą się drabiny posiadające kółka, zdecydowanie ułatwia pracownikom przestawienie ich w inne miejsce, bez zbędnego dźwigania

Sprawdzony sprzęt to gwarancja bezpiecznej i komfortowej pracy

Jak zapewne wiesz zadbanie o wysoki standard bezpieczeństwa i higieny pracy przy czynnościach magazynowych to priorytet. Zmniejsza to częstość wypadków przy pracy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy drabiny magazynowe używane przez pracowników W żaden sposób nie mogą stwarzać zagrożenia. Bardzo ważne jest to, aby miały one deklarację zgodności potwierdzająca wykonanie drobiny zgodnie z obowiązującymi normami. Co więcej, dokument ten stanowi dla Ciebie gwarancję, że sprzęt posiada wszelkie niezbędne udogodnienia wpływające na komfort i bezpieczeństwo pracowników. Mowa tutaj np. o antypoślizgowych stopniach, sprawny mechanizm rozsuwający i wiele innych. Wysokiej jakości drabiny jakich szukasz, znajdziesz pod adresem https://sklep.drabiny.info/. Sklep HIGHER doskonale wie, że przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa nie ma miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Co najważniejsze, za drabinę magazynową wyróżniającą się najwyższą klasą nie musisz płacić kroci! Sprawdź to sam, już teraz!
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość