Baner desktopowy
Baner mobilny
materialy/info/med1/13459.jpg

Wydarzenia

Krótkie vademecum prawne, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o odszkodowaniach

24.11.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Sprawy o odszkodowanie, choć z pozoru wydają się mało skomplikowane, to w rzeczywistości takie nie są. Wynika to głównie z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że osoba poszkodowana musi rzetelnie przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, a z kolei drugim jest decyzja wydawana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Czy zawsze przyznanie odszkodowania jest pewne? Jak się okazuje, niestety nie! W niniejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje i jak przygotować się na tego typu sytuacje. Zapraszamy do czytania! 

Sprawdź, kiedy i jak starać się o odpowiednio wysokie odszkodowanie

Odszkodowanie to nic innego jak świadczenie pieniężne, którego głównym celem jest rekompensata osobie poszkodowanej wszystkich poniesionych szkód. O odszkodowanie można starać się nie tylko w sytuacjach, kiedy dojdzie do poważnego wypadku, ale nawet w czasie kolizji. Zgodnie z pojęciem prawnym tego typu świadczenie ma za zadanie pokryć wszystkie odniesione szkody materialne. Aby móc się starać o świadczenie pieniężne konieczne jest spełnienie trzech podstawowych warunków. Po pierwsze musi wystąpić szkoda, którą należy udowodnić oraz udokumentować. Po drugie szkoda musi wynikać ze zdarzenia, podczas którego istniała odpowiedzialność odszkodowawcza. Trzecim warunkiem jest konieczność istnienia związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy zdarzeniem a powstałą szkodą. Starając się o odszkodowanie, niezbędne jest dokładne spełnienie wszystkich wymogów prawnych. Musisz mieć świadomość, że najważniejszą rolę w tego typu sprawach pełni dokumentacja oraz prawidłowo napisany wniosek. Jakiekolwiek błędy budzące wątpliwości towarzystwa ubezpieczeniowego, mogą skutkować wydłużeniem sprawy. 

Ubezpieczyciel zaniżył kwotę? Złóż odwołanie z pomocą profesjonalistów

Zakłada się, że maksymalny czas, w jakim należy starać się o świadczenie pieniężne, wynosi 3 lata, chyba, że stopień odniesionych obrażeń uniemożliwia podejmowanie jakichkolwiek działań. W tego typu przypadkach termin zostaje wydłużony do 20 lat. Warto jednak mieć świadomość, że im szybciej rozpoczniesz starania, tym mniejsze ryzyko, że ubezpieczyciel stwierdzi, że przyczyniłeś się do zaistnienia szkody. Niestety, ale zdarzają się sytuacje, kiedy towarzystwa zniżają  przyznawaną kwotę lub co gorsza, odmawiają przyznania odszkodowania. Czy należy zgadzać się z taką decyzją? Oczywiście, że nie! Każdemu poszkodowanemu przysługuje prawo do odwołania się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Musisz jednak liczyć się z tym, że walka z ubezpieczycielem nie należy do najłatwiejszych. Warto w tym celu skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, jaką znajdziesz pod adresem www.adwokatchojka.pl/odszkodowania.html.  Wysoce wykwalifikowani adwokaci na podstawie zebranej dokumentacji ocenią Twój przypadek i pomogą w wypracowaniu odpowiedniej strategii rozmów z ubezpieczycielem! Nie zgadzaj się na niskie odszkodowanie - Chojka Kancelaria Adwokacka wyciąga do Ciebie pomocną dłoń. Sprawdź, jakie masz przed sobą możliwości!
Bug Nature Festiwal 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Trwa rekrutacja do Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie!

Trwa rekrutacja do Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie!

Marzysz o zdobyciu nowego zawodu, uzupełnieniu wykształcenia lub podniesieniu swoich kwalifikacji? Teraz jest najlepszy moment, by zrobić krok w stronę swojej przyszłości! 
CKU zaprasza młodzież i dorosłych do nauki w nowoczesnej i elastycznej formule – zajęcia teoretyczne online + praktyka!
zobacz więcej
Bezpłatne badania psychiatryczne dzieci i młodzieży

Bezpłatne badania psychiatryczne dzieci i młodzieży

1 lipca rozpoczną się zapisy na bezpłatne porady psychiatry dzieci i młodzieży. Środki pochodzą z programu „Alians przeciw depresji”, na którego realizację Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pozyskała dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki tym środkom rozszerzona została także działalność telefonu zaufania.
zobacz więcej
Co musisz wiedzieć na temat żarówek LED? Sprawdź najważniejsze informacje przed zakupem!

Co musisz wiedzieć na temat żarówek LED? Sprawdź najważniejsze informacje przed zakupem!

Żarówki LED stanowią obecnie jedno z najczęściej spotykanych źródeł światła w domach oraz mieszkaniach. Wszystko to z powodu ich licznych walorów, takich jak energooszczędność, długie działanie oraz możliwość poddania ich recyklingowi. To właśnie za ich pomocą możliwe jest zrealizowanie dowolnych scenariuszy świetlnych, które nie tylko atrakcyjnie prezentują się we wnętrzu, lecz także tworzą doskonałą kompozycję wraz z systemem inteligentnego domu. Diody LED przeznaczone są do zasilania prądem o niskim i bezpiecznym napięciu, posiadając w swojej obudowie przetwornicę impulsową. Żarówki wykonane w technologii LED stanowią innowacyjną, a przy tym także energooszczędną konstrukcję. Na inwestycję w wymianę oświetlenia na LED-owe decyduje się coraz więcej osób. Już dziś poznaj ich zalety.
zobacz więcej
Dozowniki wagowe – czym są i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Odpowiadamy!

Dozowniki wagowe – czym są i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Odpowiadamy!

Dozownik wagowy stanowi urządzenie odgrywające kluczową rolę w procesach produkcyjnych i magazynowych, w tym procesach pakowania. Znajdują one szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie znaczenie ma precyzyjne odmierzanie ilości produktów. 
zobacz więcej
Zitcom