Krótki poradnik wiedzy, czyli jaką witrynę muzealną wybrać? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Wydarzenia

Krótki poradnik wiedzy, czyli jaką witrynę muzealną wybrać? Sprawdź na co zwrócić uwagę

23.09.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Stworzenie atrakcyjnej wystawy muzealnej to bez wątpienia priorytet. W dużej mierze to właśnie jej zadaniem jest wzbudzenie zainteresowania wśród osób oglądających. Dodatkowo warto wspomnieć, że eksponaty muzealne to w większości przypadków zabytkowe rzeczy, których nie wypada ułożyć w sposób niedbały. Witryna muzealna powinna być dopracowana pod każdym, nawet najmniejszym szczegółem. Chcesz wiedzieć jak zadbać o jej atrakcyjność? Czytaj dalej!

Trwały materiał to podstawa o jaką bez wątpienia musisz zadbać

Z pozoru wydaje się, że stworzenie witryny muzealnej nie należy do skomplikowanych czynności, czy aby na pewno tak jest? Należy pamiętać o kilka najważniejszych rzeczach. Pierwszą z nich jest przede wszystkim wykonanie. Witryna muzealna powinna być stworzona tylko i wyłącznie z wysokich jakościowo materiałów. Przede wszystkim daje to gwarancję o jej wytrzymałości. Do muzeum dziennie przychodzą setki osób, w tym także rodziny z dziećmi. Przy tak wielu osobach nietrudno o zniszczenie gablot, a tym samym eksponatów muzealnych. Wybierając witrynę wykonaną z wysokiej jakości materiałów zyskujesz pewność, że będzie się ona dobrze prezentowała niezależnie od sytuacji. Mówiąc o wysokiej jakości materiale największą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na szkło hartowane. To właśnie ono wyróżnia się największą wytrzymałością oraz twardością. Musisz mieć świadomość, że osoby odwiedzające zwracają uwagę  nawet na najmniejsze szczegóły. Dlatego właśnie wygląd gabloty ma znaczenie! Co najważniejsze, powinien być dopasowany do całego wystroju muzeum, aby stworzyć estetyczną spójność. 

Wzbogać witrynę muzealną dodatkowymi elementami wizualnymi

Skoro już wiesz, że materiał z jakiego wykonana jest witryna muzealna ma bardzo duże znaczenie to czas skupić się na detalach wpływających na atrakcyjność eksponatu. Mowa tutaj m.in. o oświetleniu. Nawet najdelikatniejsze światło poprawia ogólny wizerunek prezentowanego przedmiotu. Oświetlane gabloty okazują się być doskonałym rozwiązaniem szczególnie na nocnych wystawach. Współczesny rynek pozwala na wybór wielu różnych elementów. Sam możesz zdecydować czy oświetlenie będzie całościowe czy punktowe. Firma Omega System dla wszystkich zainteresowanych Klientów przygotowała atrakcyjną ofertą. Wraz z pomocą doświadczonych fachowców zaprojektujesz gablotę spełniającą Twoje potrzeby oraz oczekiwania. Musisz zwrócić uwagę na fakt, że wymiar witryny muszą być w pełni dopasowane do eksponatów jakie chcesz tam umieścić. Dodatkowo to właśnie tutaj masz możliwość wyboru konstrukcji chroniącej przed wilgotnością oraz nadmierną ilością światła. Funkcjonalność połączana z designem to prosty sposób na zwiększenie zainteresowania osób odwiedzających muzeum oraz atrakcyjności prezentowanego eksponatu. Sprawdź to koniecznie!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość