Konkurs „Bug z nami” rozstrzygnięty! (wideo)

Wydarzenia

Konkurs „Bug z nami” rozstrzygnięty! (wideo)

30.12.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Akademia Umiejętności Pan Hilary rozstrzygnęła III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Bug z Nami. Z uwagi na epidemiologiczne obostrzenia niemożliwe było osobiste spotkanie na wernisażu. Na szczęście miłośnicy fotografii i przyrody mogli do woli spacerować nad rzeką, czego efektem są przepiękne prace. Wyniki Pan Hilary - wraz z partnerami konkursu - ogłosił na swoim Facebooku, podczas nietypowego, covidowego wernisażu on-line.
 
- Zapraszam państwa na wernisaż nietypowy, bo nietypowy mamy czas - do oglądania zachęca Piotr Adler z AU Pan Hilary.
32 fotografów nadesłało na konkurs w sumie 88 zdjęć. Ich tematem, niezmiennie, było „ukazanie piękna rzeki Bug i otaczającego ją życia”. Prace oceniło jury w składzie: Woytek Smółkowski – przewodniczący, Maciej J. Kowalski i Bogusław Babis. - Cieszy nas, że napływa do nas coraz więcej zdjęć, dobrych technicznie, pokazujących różne ciekawe zakątki rzeki - podkreśla Woytek Smółkowski. - Mamy aspiracje, żeby nasz konkurs rozwijał się, swoim zasięgiem obejmował coraz większy obszar i angażował coraz więcej dobrych fotografów.
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł zdobyła Maria Temkin za zdjęcie „Z Chełmońskiego”. - Zwycięska fotografia zwróciła moją uwagę nie tylko pięknymi kolorami, poprawną kompozycją, bijącym z niej spokojem, ale również dobrze wpisuje się w temat naszego konkursu. Zdjęcie jednoznacznie kojarzy się z fantastycznym uczuciem świeżości poranka, które nie jest obce wszystkim, którzy fotografują krajobrazy - chwali przewodniczący jury.
Laureatka nagrody głównej z wykształcenia jest matematykiem, z zawodu - informatykiem. Jej pasją jest fotografia i krajobraz. - Zdjęcie powstało w okolicach Popowa Kościelnego, nad starorzeczem Bugu. W barwach, tematyce bardzo przypomina obrazy Chełmońskiego, stąd nazwa - o swojej pracy opowiada Maria Temkin.
II miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł zdobył Piotr Cieśla za zdjęcie „Kra na Bugu w Niemirowie”, III miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł - Urszula Frydrych za zdjęcie „Wiosenne podtopienia”.
Jury przyznało także wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości 50 zł. Otrzymali je: Sławomir Sot (zdjęcie „Nadbużański grążel”), Grażyna Hankiewicz (zdjęcie „Święto Jordanu w Sławatyczach”), Maciej Cmoch (zdjęcie „Podwodny świat starorzecza”), Rafał Wyszyński (zdjęcie „Tajemnica starorzecza”).
Nagrodę specjalną przyznało Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic - za najlepszą fotografię wykonaną na terenie Rybienka Leśnego, Drogoszewa i Latoszka. Otrzymała ją Anna Mierzejewska-Miziołek za zdjęcie „Pływający Olęder”.
 
Więcej o autorach i ich pracach można dowiedzieć, oglądając interentowy wernisaż, do czego gorąco zachęcamy.
W galerii poniżej prezentujemy nagrodzone i wyróżnione fotografie.
 


Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Akademia Umiejętności „Pan Hilary”.
Patron honorowy, fundator nagród: Gmina Wyszków
Sponsor główny: Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
Partner strategiczny: Quad Europe
Patroni medialni: Nowy Wyszkowiak, Tuba Wyszkowa
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, Foto Wyszków Bogusław Babis
Współorganizator konkursu: Stowarzyszenie pan Hilary

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość