Koncert zespołu Happysad: taki klimat w Wyszkowie (FOTO)

Wydarzenia

Koncert zespołu Happysad: taki klimat w Wyszkowie (FOTO)

20.06.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedzielna impreza na placu Miejskim „Złap klimat w Wyszkowie”, zakończona fantastycznym koncertem zespołu „Happysad”.
 
Widać, że wyszkowianie po długiej przerwie spowodowanej pandemią chętnie korzystają z możliwości spotkania się na imprezach w plenerze, zwłaszcza kiedy pogoda jest tak sprzyjająca, jak w miniony weekend. 
Wydarzenie „Złap klimat w Wyszkowie” zorganizowane zostało w ramach projektu „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków”, na którego realizację gmina Wyszków pozyskała 5 mln zł. Środki pochodzą z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Większość pieniędzy pochłonie wymiana w całym mieście oświetlenia na energooszczędne, ale w planach jest również m.in. zagospodarowanie zieleni na osiedlach, stworzenie parków kieszonkowych i budowa pasów rowerowych oraz promocja idei, jaką jest ochrona klimatu i przyrody. Stąd organizowane przez gminę konkursy dla mieszkańców i wydarzenia artystyczne.
Na niedzielnej imprezie ze stoisk bardzo szybko zniknęły różnorodne bezpłatne sadzonki (gmina rozdała aż 2.000 sadzonek m.in. tawliny jarzębolistnej, tawuły japońskiej, sosny czarnej i derenia białego) i ekologiczne gadżety. Dzieci chętnie korzystały z ciekawych warsztatów ekologicznych, wykonywały biżuterię, wianki, pachnące sakiewki, hotele dla owadów i minimakatki, brały udział w doświadczeniach związanych z oczyszczaniem wody, na które zaprosiło wyszkowskie PWiK. Nawet dorośli chętnie brali udział w „wyzwaniu smaku”, czyli konkursie polegającym na określeniu, która woda jest z kranu, a która z butelki. Z kolei specjaliści z warszawskiej SGGW badali przynoszoną przez mieszkańców glebę z ogródków i udzielali praktycznych porad.
I taką wodą być, co otuli ciebie całą, ogrzeje ciało, zmyje resztki parszywego dnia - śpiewał z kolei zespół „Happysad”, na którego koncercie plac Miejski wypełnił się miłośnikami muzyki rockowej. Kiedy wykonywał swój największy przebój „Zanim pójdę”… nikt się nigdzie nie wybierał, licząc że przyjemny wieczór nie zakończy się szybko.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość