Kompletnie pijani i nieodpowiedzialni

Wydarzenia

Kompletnie pijani i nieodpowiedzialni

13.05.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Aż 3,2 i 2,5 promila mieli kierowcy zatrzymani przez policję w środę 12 maja. Obaj stracili prawa jazdy i staną przed sądem.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli chwilę przed godz. 12 na ul. Okrzei w Wyszkowie. O podejrzeniach, że za kierownicą nissana siedzi prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna, patrolujących rejon dzielnicowych powiadomił świadek. Przypuszczenia przypadkowego kierowcy były słuszne. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 55-letniego mieszkańca gminy Długosiodło aż 3,2 promila! Policji tłumaczył, że… dzień wcześniej wypił półlitrowe piwo.
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 56-latek z gminy Rząśnik. Jego jazdę śladem węża po godz. 17 w Dąbrowie przerwali policjanci z posterunku w Somiance. W organizmie mężczyzny było prawie 2,5 promila alkoholu. On z kolei przyznał, że wypił piwo i setkę wódki.
Obaj kierowcy stracili prawa jazdy, a za popełnione przestępstwa staną przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość