Kolejny mężczyzna trafił za kratki za znęcanie się nad rodziną. 30-latek gnębił matkę

Wydarzenia

Kolejny mężczyzna trafił za kratki za znęcanie się nad rodziną. 30-latek gnębił matkę

20.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Po raz trzeci w ostatnich dniach sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny znęcającego się nad rodziną. Tym razem chodzi o 30-latka, który znęcał się nad matką.
 
55-letnia mieszkanka gminy Wyszków sama zgłosiła się na komendę w minioną środę. Powiedziała, że boi się o swoje życie i zdrowie, ponieważ jej 30-letni syn znęca się nad nią psychicznie i fizycznie oraz grozi pozbawieniem życia. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że już od dłuższego czasu gnębi własną matkę: wszczyna awantury, wyzywa, poniża, szarpie, grozi zniszczeniem mienia, a także pozbawieniem życia oraz spaleniem. 55-latka bała się wrócić się do własnego domu.
W czwartek 30-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty, a w środę Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
30-latek jest już trzecim mężczyzną w ostatnich dniach tymczasowo aresztowanym za znęcanie się nad rodziną. Przypomnijmy, że w podobnych okolicznościach za kratki trafił najpierw 46-latek znęcający się nad ojcem, a później 61-latek gnębiący własną żonę.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość