Kolejni kandydaci do sejmu z powiatu wyszkowskiego

Wydarzenia

Kolejni kandydaci do sejmu z powiatu wyszkowskiego

18.08.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Klarują się listy kandydatów przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 15 października. Tym samym poznajemy kolejne nazwiska kandydatów z powiatu wyszkowskiego. Wiadomo, że do sejmu z listy Trzeciej Drogi wystartuje Stanisław Jastrzębski, z listy KO - Maciej Wójcik.
 
Komitet Wyborczy Trzecia Droga tworzą Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni. Na liście w okręgu siedlecko-ostrołęckim pojawił się wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, od lat związany z PSL. Stanisław Jastrzębski prawdopodobnie będzie miał na liście 3. pozycję, a otwierał ją będzie Marek Sawicki (PSL). Druga będzie Żaneta Cwalina-Śliwowska z Ostrołęki (Polska 2050).
- W kampanii wyborczej postawię - i nie będę tu raczej oryginalny - na szeroko pojęte bezpieczeństwo i racjonalne wydatkowanie publicznych pieniędzy - mówi Stanisław Jastrzębski. - Bezpieczeństwo od dziecka do staruszka. Zamiast rozdawania pieniędzy na lewo i prawo, wolałbym postawić na bezpłatne żłobki, żeby rodzice płacili tylko za wyżywienie. Tak samo z przedszkolach. Jestem też zwolennikiem zmiany standardów finansowania szkół. Należy określić minimalną liczebność klas lub naliczać subwencję na oddział na nie na ucznia. Jak finansować oddziały, w których jest 2 czy 3 dzieci? Bezpieczeństwo to także ułatwienie seniorom dostępu do służby zdrowia. Bezpieczeństwo to także kwestie międzynarodowe. Nie możemy wszędzie szukać wrogów. Do czego zmierza ten wyścig zbrojeń. Moje pokolenie pamięta czasy zimnej wojny. 
Listy wyborcze KO zatwierdziła też Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Listę w okręgu siedlecko-ostrołęckim otwiera, zgodnie z przewidywaniami, Kamila Gasiuk-Pihowicz. Z 10. pozycji do sejmu wystartuje wyszkowianin, Maciej Wójcik - nauczyciel, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w powiecie wyszkowskim.
Miesiąc temu informowaliśmy już o kandydatach z powiatu wyszkowskiego, którzy wystartują z listy Prawa i Sprawiedliwości. To radni powiatowi Jerzy Żukowski i Renata Rębała. Jerzy Żukowski do niedawna był starostą powiatu wyszkowskiego. Renata Rębała jest kierownikiem wyszkowskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Drogą ekspresową do Warszawy, ale… pod prąd (WIDEO)

Drogą ekspresową do Warszawy, ale… pod prąd (WIDEO)

Policja zatrzymała 83-letniego kierowcę, który S8 jechał w kierunku Warszawy, ale pasem… w stronę Białegostoku.
zobacz więcej
Skup aut w Warszawie: Co należy wiedzieć?

Skup aut w Warszawie: Co należy wiedzieć?

Skup samochodów w Warszawie to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Proces sprzedaży pojazdu może być skomplikowany, dlatego w tym artykule omówimy kluczowe aspekty udanych transakcji w skupach samochodów. Dowiesz się, jak skutecznie negocjować cenę swojego pojazdu oraz jakie opinie klientów na temat skupów samochodów są najważniejsze.
zobacz więcej
Naturalne futra a zrównoważona moda: Czy można łączyć te dwie koncepcje?

Naturalne futra a zrównoważona moda: Czy można łączyć te dwie koncepcje?

Współczesna moda stawia dziś przed sobą wiele wyzwań, zwłaszcza w kontekście zrównoważoności i etyki. Coraz więcej konsumentów zastanawia się nad wpływem przemysłu mody na środowisko naturalne i warunki życia zwierząt. Jednym z aspektów, który wzbudza kontrowersje, są naturalne futra. Czy jest możliwe połączenie noszenia futer z ideą zrównoważonej mody? Przyjrzyjmy się tej kwestii z różnych perspektyw.
zobacz więcej
Jakie są metody wyceny w cenach transferowych?

Jakie są metody wyceny w cenach transferowych?

W kontekście cen transferowych, ustalanie odpowiednich cen transakcyjnych między jednostkami zależnymi lub powiązanymi jest niezwykle ważne. Wpływają na podatki, zyski oraz legalność operacji przedsiębiorstw. Aby osiągnąć ten cel, wykorzystuje się różne metody wyceny. W dalszej części artykułu przyjrzymy się kluczowym metodom wyceny w cenach transferowych oraz ich znaczeniu w praktyce biznesowej.
zobacz więcej