Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana na terenie gminy Zabrodzie (WIDEO, FOTO)

Wydarzenia

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana na terenie gminy Zabrodzie (WIDEO, FOTO)

16.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot., wideo: KPP Wyszków
Dziuplę samochodową wyszkowscy policjanci zlikwidowali na terenie gminy Zabrodzie. Zatrzymali właściciela posesji oraz trzech mężczyzn, gdy demontowali skradziony samochód o wartości 130 tys. zł.
 
Działania operacyjne doprowadziły policjantów do jednego z gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie. Podejrzewali, że na części rozbierane są tam kradzione auta. Akcję zaplanowali na wieczór 12 września. Zbliżając się do jednej z wiat, usłyszeli odgłosy stukania o metal, co wzbudziło podejrzenia. Na miejscu zastali trzech mężczyzn zajętych demontażem nissana o wartości 130 tys. zł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kilka dni wcześniej auto zostało skradzione na terenie Niemiec.
Na widok policjantów przestępcy podjęli próbę ucieczki i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Po krótkim pościgu zostali jednak zatrzymani. Na miejscu pojawił się również właściciel posesji.
Samochód, jego części i podzespoły zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.
Do sprawy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 35 do 42 lat. Są to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego. W czwartek 14 września śledczy, na podstawie zgromadzonych materiałów, przedstawili im zarzut dotyczący przestępstwa paserstwa.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość