"Kolaże wspomnień" Natalii Kupiec. Zachęcamy do oglądania i licytowania (FOTO)

Wydarzenia

"Kolaże wspomnień" Natalii Kupiec. Zachęcamy do oglądania i licytowania (FOTO)

22.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Ciekawą wystawę sztuki współczesnej młodej wyszkowianki Natalii Kupiec można oglądać do 25 lutego w Bibliotece Miejskiej. Wystawa ma wymiar nie tylko artystyczny, ponieważ wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych w ramach wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
27-letnia Natalia Kupiec jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 (do organizacji wystawy przyczyniła się ówczesna nauczycielka artystki Ineza Pieniążek) i I Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, specjalność – grafika warsztatowa.
- Plastyka w naszym domu była zawsze obecna. Malowała mama i dwie siostry – pani Natalia mówiła podczas piątkowego (21 stycznia) wernisażu. Cała artystyczna rodzina obecna była na wydarzeniu, a siostra artystki, Milena Kupiec umilała oglądanie wystawy grą na saksofonie. Na pianinie towarzyszył jej Adam Wojtkowski.
- W liceum, po dodatkowych zajęciach z panem Konradem Wróblem, postanowiłam zaryzykować i wybrałam uczelnię w Łodzi. To miasto ma klimat, który mi odpowiada - opowiadała pani Natalia.
Wystawa „Kolaże wspomnień” przedstawia prace rysunkowe, malarskie, a także grafiki. - Pierwszy raz w naszej sali prezentujemy algrafię i kolagrafię - zauważyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
Prace powstały podczas studiów. - Dla mnie był to bardzo owocny czas. Poznałam wspaniałych, motywujących ludzi - wspominała pani Natalia.
Ale ta wystawa to nie tylko jej wspomnienia. Inspiruje się przyrodą i... starymi zdjęciami. - W pewnym momencie zaczęłam chodzić po łódzkich antykwariatach, gdzie szukałam starych zdjęć, pocztówek. W ten sposób też możemy tworzyć własne historie, pomyśleć, co kryje się za tymi zdjęciami - zachęcała autorka.
Wystawa wpisuje się w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Natalia przekazała na aukcję dwie litografie i jeden linoryt. - Prace od niedzieli będzie można licytować na Allegro – do licytowania zachęcała Edyta Wittich.
W dniu finału WOŚP, 30 stycznia, pani Natalia będzie prowadziła warsztaty dla dzieci, poświęcone oczywiście tworzeniu serca.
Zajęcia będzie prowadziła również podczas organizowanych przez bibliotekę ferii.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie Enigma jest bohaterką historii, tylko ci kryptolodzy (foto)

Nie Enigma jest bohaterką historii, tylko ci kryptolodzy (foto)

Wyszkowski Tydzień z Enigmą,  w ramach którego odbyły się też konkursy szachowy i matematyczny, zakończyła uroczystość 25 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida. W ten sposób upamiętniono złamanie kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma przez trzech polskich kryptologów: Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego – maturzystę wyszkowskiego gimnazjum z 1926 roku.
zobacz więcej
Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe: czy warto? Jakie zalety i wady?

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe: czy warto? Jakie zalety i wady?

Wybór ogrodzenia to niełatwa sprawa – wpływ na ostateczną decyzję ma wiele czynników, między innymi aspekt użytkowy, estetyczny czy zasobność portfela. Jest kilka wariantów, nad którymi Polacy pochylają się najczęściej, wśród nich między innymi ogrodzenia aluminiowe. Producent tych wyrobów, firma Qualum, w rozmowie z naszym serwisem wypunktowała tego typu przęsła w ogrodzie. Zapraszamy do lektury!
zobacz więcej
Myślał, że na ulicy leży człowiek. Chciał go ominąć (foto)

Myślał, że na ulicy leży człowiek. Chciał go ominąć (foto)

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek 8 stycznia na ul. Warszawskiej. Kierowca gwałtownie odbił, bo myślał, że na drodze leży człowiek. Auto rozbiło się na drzewie.
zobacz więcej
Struga rozlanego paliwa

Struga rozlanego paliwa

Sprawcą sporych kłopotów w środę 4 października był tir, któremu rozszczelnił się zbiornik z paliwem. W akcji usuwania paliwa z jezdni brało udział aż pięć samochodów strażackich.
zobacz więcej