Kłopotliwa kolizja na rondzie. Kierowca zasłabł (foto)

Wydarzenia

Kłopotliwa kolizja na rondzie. Kierowca zasłabł (foto)

19.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Groźnie wyglądająca kolizja drogowa w Wyszkowie na rondzie ulic Kościuszki i Sowińskiego w Wyszkowie spowodowała poważne utrudnienia w ruchu drogowym w sobotę 18 lipca ok. godz. 18.30. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy. 
 
Policjanci ruchu drogowego akurat obsługiwali zdarzenie na ul. Wąskiej, gdy otrzymali informację od świadków o pojeździe, który uderzył i uszkodził znak drogowy na wysepce rozdzielającej pasy ruchu na ul. Kościuszki, po czym odjechał w kierunku kościoła św. Wojciecha. Mundurowi, patrolując ulicę Kościuszki, na rondzie im. ks. Stanisława Szulca zauważyli uszkodzonego srebrnego lexusa, który nagle przyśpiesza, wjeżdża na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu ul. Sowińskiego i z impetem uderza w znajdującą się po przeciwnej stronie lawetę.
Policjanci natychmiast podbiegli do auta. Nie mogli nawiązać z kierowcą żadnego kontaktu. Karetka zabrała 43-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego do szpitala. Ze wstępnej diagnozy lekarzy wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego było zasłabnięcie kierowcy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie został ranny.
- Jeżeli czujemy, że stan zdrowia może zagrażać bezpieczeństwu w trakcie jazdy nam samym, a także innym uczestnikom ruchu to natychmiast zatrzymajmy pojazd, włączmy światła awaryjne i wezwijmy pomoc – uczula rzecznik wyszkowskiej policji podkom. Damian Wroczyński. 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość