Kładką w przyszłym roku

Wydarzenia

Kładką w przyszłym roku

18.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
2,5 mln zł będzie kosztowała, wraz z projektem, budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście drogowym, łącząca miasto z Latoszkiem i Rybienkiem Leśnym. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2018 r.
W czerwcu tego roku gmina spodziewa się finału konkursu o dofinansowanie, do którego zgłosiła duży projekt rozwiązań komunikacyjnych. Zadanie zawiera m.in. budowę kładki dla pieszych i rowerzystów na Bugu, przebudowę ul. Sowińskiego od ul. Sienkiewicza oraz parkingu „Parkuj i jedź” przy ul. Leśnej. 
Co ważne, kładka przy moście drogowym budowana będzie bez względu na finał starań o środki unijne, choć jeśli uda się je pozyskać inwestycja będzie musiała ruszyć jak najszybciej, a więc jeszcze w tym roku.
W poniedziałek 15 maja gmina rozstrzygnęła przetarg na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj. Wygrało go Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka Komandytowa z ceną 2.564.550 zł.
Inwestycja ma być zakończona do czerwca 2018 r. Do końca tego roku wykonawca ma przedstawić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę, ewentualnie wykonane zostaną nasypy. Konstrukcja ma powstać w przyszłym roku.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość