KINO: Zagadki dla dzieci i dorosłych

Wydarzenia

KINO: Zagadki dla dzieci i dorosłych

08.09.2016
autor: Redakcja
Najmłodszych kinomanów „Hutnik” zaprasza (od 9 września) do rozwiązania zagadki tajemniczego smoka, dorosłych – rozwikłania sprawy kryminalnej jeszcze z czasów komunizmu.
 
„Mój przyjaciel smok”: 9 – 15 września godz. 17.00 (2D, dubbing), 10 i 11 września (sobota i niedziela) godz. 15.00 (3D, dubbing) i 17.00 (2D, dubbing)
USA 2016, reżyseria: David Lowery, czas trwania: 102 minuty
Pan Meacham, miejscowy rzeźbiarz, od lat bawi miejscową dzieciarnię opowieściami o złowrogim smoku zamieszkującym lasy zachodniego wybrzeża Ameryki. Jego córka Grace, która jest leśnikiem, uważa je za najzwyklejsze bajki… dopóki nie poznaje małego Pete’a. Ten tajemniczy dziesięciolatek twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie z wielkim zielonym smokiem o imieniu Elliott. I z tego, co mówi chłopiec, jego niezwykły towarzysz przypomina smoka z opowiadań pana Meachama. Grace postanawia dowiedzieć się, skąd wziął się Pete, gdzie jest jego dom i jaka jest prawda o smoku.
 
„Czerwony kapitan”: 9 – 15 września, godz. 19.00
Czechy, Polska, Słowacja 2016, reżyseria: Michal Kollar, kryminał, polityczny,
Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość