Kino i teatr dla niewidomych

Wydarzenia

Kino i teatr dla niewidomych

29.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Do końca 2017 roku w WOK „Hutnik” odbędą się cztery pokazy filmowe z audiodeskrypcją oraz 2 spektakle teatralne. Projekt skierowany jest osób dla niewidomych i niedowidzących, a w szczególności dla osób 60+. 
Pokazy filmowe i spektakle są efektem porozumienia o współpracy podpisanego przez Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „De Facto” oraz wyszkowski oddział Polskiego Związku Niewidomych.
Początek projektu planowany jest na wrzesień.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

- dziwi się radny miejski Włodzimierz Gryz. Zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska przypomina, że gminny żłobek w Przedszkolu nr 1 przestał funkcjonować, ponieważ – z uwagi na wysokie koszty – nie było chętnych. Radni nieistniejący już żłobek wspominają doskonale, ale czy zdecydują się na ponowne powołanie placówki opiekuńczej dla najmłodszych wyszkowian?
zobacz więcej
Wigilia ludowców (foto)

Wigilia ludowców (foto)

Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym spotkali się 20 grudnia członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, ich sympatycy i goście. Podczas uroczystości Złotą Odznakę PSL otrzymała Barbara Makowska z Udrzyna, zaś Medal im. Wincentego Witosa, najwyższe odznaczenie PSL – Jarosław Kalinowski.  
zobacz więcej
Jak ucztowali nasi przodkowie?

Jak ucztowali nasi przodkowie?

Znamienne dla świąt Bożego Narodzenia jest to, że w tradycję najmocniej wpisały się zwyczaje (także kulinarne) charakterystyczne dla Wigilii, która jest przecież tylko czasem oczekiwania na właściwe święto. Co jadano w Wigilię na Mazowszu?
zobacz więcej
"Skłodowska" pożegnała maturzystów (foto)

"Skłodowska" pożegnała maturzystów (foto)

Dzisiaj rano ze szkołą pożegnali się maturzyści Zespołu Szkół nr 1 Marii Skłodowskiej-Curie. – Każdego dnia, będąc w tej szkole, pisaliście jej historię – zwrócił się do nich dyrektor Marian Popławski, życząc aktywnego, szczęśliwego życia, z nadzieją, że będą twórczo i intelektualnie budowali wspólną przyszłość Polski.
zobacz więcej