Kierował i pił!

Wydarzenia

Kierował i pił!

29.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni kierowca samochodu ciężarowego, który spowodował kolizję na trasie S-8. Policjantom przyznał się, że w trakcie kierowania popijał piwo.  
 
We wtorek 28 lipca o godz. 21.30 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu ciężarowego i osobówki na trasie S-8 w Ślubowie. Na miejscu policjanci drogówki od razu wyczuli alkohol od kierującego ciężarówką. Ustalili, że 60-letni kierowca tira uderzył w opla, nieprawidłowo wykonując manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy. Badanie alkomatem w organizmie mieszkańca powiatu toruńskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i minimum 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 
Na szczęście nieodpowiedzialne zachowanie 60-latka nie skończyło się tragicznie i nikt nie został ranny.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dentysta w warszawskim Bemowie - na co zwrócić uwagę wybierając najlepszego specjalistę?

Dentysta w warszawskim Bemowie - na co zwrócić uwagę wybierając najlepszego specjalistę?

Wizyta u dentysty to dla wielu osób ciężkie przeżycie. Obawa przed bólem i strach przed dźwiękiem urządzeń stosowanych do borowania może skutecznie zniechęcić przed wizytą u stomatologa. Jednak takie postępowanie może przyczynić się do tego, że choroby jamy ustnej rozwiną się i późniejsze leczenie będzie nie tylko bolesne, ale i czasochłonne oraz kosztowne. Dlatego warto wybrać dobrego stomatologa, który sprawnie i bezboleśnie wykona potrzebny zabieg. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa?
zobacz więcej
Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Już po raz siódmy ulicami Wyszkowa przeszła Parada Moli Książkowych; nie dość, że kolorowa, radosna i głośna, to jeszcze ogromna – wzięło w niej udział prawie 800 osób. W czwartek 11 maja przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wcielili się w postacie z popularnych bajek i książek. Zachęcali do czytania i zapraszali do wyszkowskiej biblioteki.
zobacz więcej
Basen zamknięty – do odwołania

Basen zamknięty – do odwołania

Wyszkowski basen ma kolejny problem. Ratownicy przebywają na zwolnieniach lekarskich, a dyrekcja WOSiR ma kłopot ze znalezieniem zastępstw. 11 maja pływalnia została zamknięta – do odwołania.
Ratownicy domagają się sporych podwyżek. – Nie mam tych pieniędzy – mówi dyrektor Marek Wiśniewski. – Być może wprowadzimy nowy model finansowania obsługi ratowniczej – bierze pod uwagę burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Zmiany dodatków nauczycielskich. Niektórzy dostaną po kieszeni

Zmiany dodatków nauczycielskich. Niektórzy dostaną po kieszeni

Powiat zamierza zmienić nauczycielskie dodatki. Więcej pieniędzy ma być na dodatki motywacyjne i dla kadry kierowniczej. Po kieszeni dostaną z kolei nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
zobacz więcej