Karolina Gorczyca spotkała się z uczniami Piątki (foto)

Wydarzenia

Karolina Gorczyca spotkała się z uczniami Piątki (foto)

08.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
O popularnym serialu „Czas honoru”, miłości do aktorstwa i sportu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 opowiedziała aktorka Karolina Gorczyca. Z młodzieżą spotkała się w środę 7 marca.
Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy VI d z wychowawczynią Ewą Orzoł. Przygotowali nie tylko serię pytań do aktorki, ale też prezentacje o niej: filmach, pasjach, ciekawostkach z życia.
- To moment historyczny, po raz pierwszy gościmy w szkole aktorkę – zauważyła Ewa Orzoł. Aktorkę, ale z wielką pasją do sportu, co z pewnością rozumie wielu uczniów szkoły ze sportowymi tradycjami.
- Sport przyniósł mi w życiu wiele korzyści – podkreśliła Karolina Gorczyca.- Pochodzę z małego miasteczka. W waszym wieku czułam potrzebę znalezienia sposobu na spędzanie wolnego czasu. Mieszkałam przy stadionie i basenie, zaczęłam więc biegać i pływać. Dawało mi to wiele energii i radości.
Na studiach pochłonęły ją zajęcia, ale wraz z rozpoczęciem pracy w Warszawie aktorka znów wróciła do sportu. Wzięła udział w triatlonie i maratonie, które wymagają dużego wysiłku i przygotowań. – Dużo sportu w moim życiu, dużo korzyści i radości – podsumowała.
Młodzież była oczywiście ciekawa, jaką Karolina Gorczyca była uczennicą. – Pilną. Chciałam szybko odrobić lekcje, żeby mieć czas na inne zajęcia – opowiadała. Inne zajęcia czyli sport, potem taniec współczesny, a w końcu teatr. – Na nasze przedstawienia przychodziły tłumy, byliśmy jedyną taką grupą w Biłgoraju – wspominała.
Zdając do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Karolina Gorczyca nie miała wątpliwości. – Zawsze lubiłam język polski, czytanie książek, wyobrażałam sobie różne rzeczy, tworzyłam w głowie historie. Gdy pojawiła się grupa teatralna, poczułam, że to coś, w czym czuję się dobrze – opowiadała. – Wiedziałam, że to jedyna opcja dla mnie, że nie chcę innej drogi. Tak w siebie wierzyłam, że się udało. Ale to oczywiście wymaga wiele pracy, miałam dobre przygotowanie.
Karolina Gorczyca gra w teatrze i filmie. Najlepiej wspomina pracę w serialu „Czas honoru”, gdzie zagrała Wiktorię „Rudą” Rudnicką. – Zaczęłam inaczej patrzeć na ludzi, którzy walczyli o nasz kraj, poczułam respekt, szacunek – podkreśliła. – Wiem, ile dobrego ten serial zrobił, ludzie cały czas do niego wracają.
Uczniowie pytali swojego gościa również o udział w „Tańcu z gwiazdami”, za co lubi zawód aktora, czy zdarza się jej zapomnieć roli w teatrze, z kim najlepiej się jej pracuje, czy tęskniła za jakąś graną przez siebie postacią, czy chciałaby, aby córka poszła w jej ślady.
- Życzę wam, żebyście zawsze mieli marzenia i nie bali się po nie sięgać, mieli pasje, zainteresowania, żebyście byli niezłomni w dążeniu do swoich celów. Zainteresowania zainspirują was do tego, co w życiu robić. Uczcie się, kształćcie. Jesteście w takim momencie życia, że jeszcze wszystko możecie zaplanować – aktorka na koniec zwróciła się do młodzieży.
Karolina Gorczyca chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć z uczniami i cierpliwie rozdawała autografy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyzwania sektora kosmicznego – jak nowoczesne chmury wspierają eksplorację przestrzeni kosmicznej?

Wyzwania sektora kosmicznego – jak nowoczesne chmury wspierają eksplorację przestrzeni kosmicznej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak firmy kosmiczne radzą sobie z ogromnymi ilościami danych generowanych podczas misji kosmicznych? Jak zarządzają skomplikowanymi systemami i infrastrukturą, która musi działać bezbłędnie w ekstremalnych warunkach?
zobacz więcej
Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Testament to zazwyczaj dokument, w którym autor zawiera informacje na temat rozporządzenia dotyczącego własnego majątku na wypadek śmierci. Według obowiązującego prawa, powinien on zawierać postanowienia wyłącznie jednej osoby – w Polsce nie ma bowiem dopuszczenia ważności testamentów wspólnych; oznacza to, że jeżeli dojdzie do sporządzenia takowego dokumentu, w świetle prawa będzie on nieważny. W naszym kraju dzielimy testamenty na zwykłe oraz szczególne; do pierwszej grupy należy między innymi testament notarialny (sporządzany przez notariusza) oraz holograficzny (odręczny), zaś druga grupa dokumentów obejmuje testament ustny, a także wojskowy. Jak sporządzić testament i na czym konkretnie polega dziedziczenie systemowe? Czy dokument może zostać uznany za nieważny? Już dziś poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania!
zobacz więcej
Nowe rady nadzorcze miejskich spółek

Nowe rady nadzorcze miejskich spółek

Z dniem 25 kwietnia burmistrz powołał nowe rady nadzorcze miejskich spółek.
zobacz więcej
Mieszkańcy Wyszkowa mogą teraz korzystać z porad prawnych bez wychodzenia z domu

Mieszkańcy Wyszkowa mogą teraz korzystać z porad prawnych bez wychodzenia z domu

W dobie cyfryzacji coraz więcej usług przenosi się do internetu, co jest szczególnie korzystne dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Teraz również mieszkańcy Wyszkowa mają dostęp do profesjonalnych porad prawnych online, które pozwalają na szybkie i wygodne rozwiązywanie problemów prawnych bez konieczności podróżowania do większych miast.
zobacz więcej