Baner desktopowy
Baner mobilny
materialy/info/med1/15992.jpg

Wydarzenia

Jubileusz Ireny Zdunek (FOTO)

03.12.2024
autor: SB, fot. MJK, SB
Ze swoją największą dumą, czyli wychowankami, Irena Zdunek świętowała 45-lecie pracy zawodowej. Jubileuszowy recital odbył się 29 listopada w WOK „Hutnik”.
 
O początkach swojej przygody ze sceną Irena Zdunek opowiadała kilka lat temu w wywiadzie udzielonym „Nowemu Wyszkowiakowi”: - Z opowieści rodziców wiem, że miałam 3 lata, kiedy wykonałam „Głęboką studzienkę”… pod stołem, bo tak się wstydziłam. Siostra do końca swoich dni wypominała mi, że kiedy była w IV klasie, a ja w I, przeżyła wstyd, bo wepchnęłam się na jakiś konkurs, w którym startowały również jej koleżanki. Zaśpiewałam „Kormorany” Szczepanika i wygrałam. Pierwszy poważny występ miałam w 1973 r., na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Harcerskiej i Młodzieżowej w Siedlcach. Wysłali mnie samą, po czym okazało się, że musi być opiekun. Przez policję ściągali więc moją mamę. Udało mi się wygrać. Byłam i nadal jestem strasznie dumna, bo II miejsce zajął Jacek Borkowski, obecnie znany aktor. Byłam kompletnie nieświadoma tego, co się wokół dzieje. Pierwszy raz miałam do czynienia z telewizją, mediami. A przecież pojechało dziecko z małego miasta. Przy warszawiankach, krakowiankach czułam się trochę jak dziecko drugiej kategorii.
Anegdotę o nocnej „wycieczce” mamy pani Ireny do Siedlec przytoczyła również prowadząca jubileuszowy koncert Nina Wilczyńska. Tego wieczoru pani Ireny można było bowiem posłuchać, ale też lepiej ją poznać. Zaprezentowała się w różnorodnych odsłonach, utworach refleksyjnych, jak „Zamiast” Edyty Geppert czy „Gdyby jutra nie było” Budki Suflera, ale też rozrywkowych, np. „Kto ma tyle wdzięku co ja” Danuty Rinn.
Irena Zdunek sięgnęła też m.in. po piosenkę Alicji Majewskiej „Wielki targ”, do której muzykę napisał Włodzimierz Korcz, a słowa Wojciech Młynarski. „Jak większość jego tekstów zahaczających o tematykę społeczną, niestety nie traci swojej gorzkiej aktualności” - powiedział kompozytor, odwołując się do twórczości Wojciecha Młynarskiego.
Dobór repertuaru na piątkowy recital nie był przypadkowy, bo właśnie tekst dla Ireny Zdunek jest w piosence najważniejszy. - Dobra piosenka to krótka historia, to opowieść o czymś lub o kimś. Czasami po prostu łatwiej coś zaśpiewać niż powiedzieć - podkreśliła prowadząca koncert.
Pani Irenie na scenie towarzyszyli wokaliści jej Studia Piosenki: Ewa Jeżak, Dorota Mróz, Sylwia Wojewódzka, Martyna Redlicka, Kamila Dzierbun, Bartek Jachacy, Mateusz Nasiadka. Publiczność oklaskiwała też solowe występy dwóch sylabianek Amelii Kukwy i Kornelii Romanowskiej. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicielek świętującej swoje 40-lecie rewii. - Dumą pani Ireny jest „Sylaba”. Jej poświęciła się zawodowo i nadal pracuje z nią charytatywnie - mówiła Nina Wilczyńska. 
- Musicie państwo przyznać, że dobrze się urządziłam. Wszyscy to moi wychowankowie - do publiczności zwróciła się Irena Zdunek. - Nie zdecydowałam się na showbiznes i śpiewanie zawodowe, chociaż spróbowałam tego zawodu przez pół roku. Jak byłam w V klasie, moja mama powiedziała mi: ty to będziesz pracować z dziećmi, tak jak ja. Okazało się, że miała rację. Po pół roku miałam już dość tego zawodowstwa, tego życia, tych pieniędzy i wróciłam do pracy z dziećmi. „Sylaba” ma 40 lat, ja 45 lat pracy. Nie zamieniłabym tego na zawodowy showbiznes. Nie żałuję. 
Pani Irena śpiewała dla publiczności, a publiczność dla pani Ireny - gromkie „100 lat”. Były podziękowania, gratulacje, upominki i niespodzianki. Jedną z nich pani Irenie sprawiła Ewa Gil - wychowanka i zwyciężczyni drugiego odcinka „Szansy na sukces” - z „Czerwonymi Gitarami”. Pani Ewa namówiła jubilatkę do wspólnego wykonania utworu, który śpiewały razem podczas 25-lecia - „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko. 
Publiczność nie pozwoliła na zakończenie koncertu bez bisu. Tu Irena Zdunek zaśpiewała „Ech, mała” Maryli Rodowicz. 
WOK Hutnik - Wakacyjne warsztaty 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kobieta aresztowana za znęcanie

Kobieta aresztowana za znęcanie

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 45-latki, która po pijanemu znęcała się nad swoją matką i ojczymem - osobami w podeszłym wieku.
zobacz więcej
Zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora wyszkowskiego szpitala

Zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora wyszkowskiego szpitala

Po ponad 5 latach pełnienia funkcji zastępcy dyrektora ds. lecznictwa wyszkowskiego szpitala Monika Mikołajczyk zrezygnowała ze stanowiska. Z początkiem lipca jej obowiązki ma przejąć Jakub Janowicz.
zobacz więcej
Dlaczego dąb to król drewna meblarskiego?

Dlaczego dąb to król drewna meblarskiego?

Drewno dębowe od setek lat cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród stolarzy, projektantów wnętrz i miłośników solidnych mebli. Traktowane jako synonim luksusu i trwałości, znajduje zastosowanie nie tylko w klasycznych komodach czy stołach, ale także w nowoczesnych aranżacjach. W czasach, gdy rynek zalewają tańsze materiały drewnopodobne, dąb wciąż pozostaje symbolem jakości, elegancji i ponadczasowego stylu.
zobacz więcej
Odmrożenie cen energii w 2025 roku – kryzys wśród MŚP i potrzeba szybkiej reakcji

Odmrożenie cen energii w 2025 roku – kryzys wśród MŚP i potrzeba szybkiej reakcji

Obowiązujące do końca 2024 roku przepisy o zamrożeniu cen energii elektrycznej przyniosły ulgę wielu przedsiębiorcom. Jednak z początkiem 2025 roku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zostały wykluczone z tego mechanizmu. W konsekwencji wiele firm, które podpisały długoterminowe umowy przed jesienią 2022 roku, musi teraz mierzyć się z gwałtownym wzrostem kosztów energii. Brak systemowego wsparcia doprowadził do pogorszenia ich sytuacji finansowej – konieczne stały się natychmiastowe działania.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom