Jest się czym pochwalić (foto)

Wydarzenia

Jest się czym pochwalić (foto)

23.10.2019
autor: Elżbieta Borzymek
603 g waży prawdziwek znaleziony przez Annę Gołębiewską, aż 1.300 g – przez rodzinę Twardowskich. Miłośnicy grzybobrania mają się czym pochwalić.
 
Pani Anna Gołębiewska uwielbia zbierać grzyby. Chętnie towarzyszy jej w wyprawach do lasu 5-letni syn Kacperek. Niestety w środę był w przedszkolu, ale chciał pochwalić się ostatnim okazem zebranym przez mamę.
Prawdziwek, którego pani Anna znalazła w lesie w Pustych Łąkach, gdzie najczęściej zbiera grzyby, jest zdrowy, waży 603 g, obwód kapelusza – 74 cm, średnica kapelusza – ok. 27 cm. Pani Anna ma już zapasy na zimę, zrobiła ok. 70 słoików grzybków. Ostatnio swoje zbiory zaczyna już rozdawać znajomym. Jutro też idzie na grzyby, bo to lubi.
Powody do dumy mają również państwo Izabela i Mateusz Twardowscy. Ich okaz waży aż 1.300 g. Zdradzają, że udało im się go znaleźć w Woli Mystkowskiej.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ile kosztuje wrzesień?

Ile kosztuje wrzesień?

Koniec wakacji to nie tylko kres odpoczynku, ale i początek kompletowania szkolnych wyprawek. Rodzice zapłacą nie tylko za podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, ale muszą też uzupełnić garderobę dziecka. Wrzesień może być całkiem drogim miesiącem w domowym budżecie.
zobacz więcej
Nas nie uwzględniono w jakikolwiek sposób

Nas nie uwzględniono w jakikolwiek sposób

W związku z epidemią, rząd zwolnił kupców z opłaty targowej, ale nie wszystkich. Osoby dzierżawiące pawilony na targowisku miejskim takiego kroku oczekują od gminy.
zobacz więcej
Ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa (foto)

Ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa (foto)

- życzył proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan podczas niedzielnego spotkania opłatkowego w domu parafialnym. Piękną tradycję organizowania wigilii dla osób najuboższych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych od ponad 20 lat podtrzymują Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej.
zobacz więcej
Wystarczy tytuł finalistki

Wystarczy tytuł finalistki

Weronika Maksajdowska, uczennica klasy trzeciej o profilu filologiczno-prawnym w I LO im. C.K. Norwida, została finalistką XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jako jedna z dwóch osób z Mazowsza  zakwalifikowała się do finału ustnego. Jest bardzo zadowolona ze swojego wyniku. Tytuł finalisty daje maksymalną ocenę – 100% – z matury z języka polskiego i zwalnia z jej pisania. Powinien też ułatwić dostanie się na studia. Weronika jeszcze nie wie, jaki kierunek wybierze. Waha się między sinologią a PR i marketingiem medialnym.
zobacz więcej