Jest kredyt, będzie blok

Wydarzenia

Jest kredyt, będzie blok

09.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowego bloku na os. Skarpie. Prace mają ruszyć w tym roku. Zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże.
 
Powstałe w 2019 r. osiedle Na Skarpie przy ul. Łącznej rozbudowuje się. Ponad 2 lata temu w dwóch nowych blokach zamieszkało 78 rodzin. Niebawem WTBS przystąpi do budowy trzeciego bloku na osiedlu, czterokondygnacyjnego, z poddaszem mieszkalnym. Będzie 41 mieszkań o powierzchni od 40 do 60 m kw. W pierwszych blokach dużo było kawalerek, tym razem inwestor postawił na mieszkania dwupokojowe.
Zainteresowanie jest bardzo duże. - Mamy grubo ponad 100 wniosków, ludzie cały czas dzwonią. Widać, że potrzeba jest duża - na ostatniej sesji rady miejskiej mówił prezes miejskiej spółki Marek Siekierski.
WTBS otrzymało właśnie kredyt z BGK w wysokości do kwoty 4 mln 900 tys. zł. - Bez zabezpieczenia ze strony miasta, co świadczy o kondycji spółki - podkreśla prezes Siekierski. Wkład własny wynosi 3 mln 300 tys., w tym partycypacja przyszłych mieszkańców.
Przyznanie kredytu to ostatni krok przed ogłoszeniem przetargu na budowę, która ma rozpocząć się w tym roku.
Nowy blok charakterem budowy i kolorystyką będzie zbliżony do tych, które już Na Skarpie stoją. 
- Czy mała architektura będzie podobna? Place zabaw, miejsca postojowe, oświetlenie? - na sesji dopytywał Jan Abramczyk.
- Z dotychczas wybudowanymi blokami to ma być jedna koncepcja osiedla - odpowiedział prezes WTBS. - Zastanawiamy się, czy potrzebny jest duży plac zabaw, czy potrzeba tyle oświetlenia, bo swego czasu były głosy, że jest go za dużo.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość