Jesień może być piękna… (foto)

Wydarzenia

Jesień może być piękna… (foto)

29.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
… przynajmniej w słowie, co udowodnili, w raczej pochmurny i zimny dzień 29 października, uczestnicy Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Rybnie.
 
Ponieważ tematem konkursu była „Jesień słowem malowana”, uczestnicy, pod okiem nauczycieli, wybrali wiersze o tej barwnej, chociaż czasami mokrej i ponurej, porze roku.
Wśród uczestników klas I - III zwyciężył Adam Mierzejewski z SP1. II miejsce zajęli Bartosz Królik z SP1 i Helena Wołyniec z SP2, III - Nikola Szpakowska z SP w Lucynowie oraz Arkadiusz Skrzecz z SP2.
W kategorii klas IV - VI jurorzy przyznali dwa pierwsze miejsca: Danucie Wachowskiej z SP „Language” i Zofii Wołyniec z SP2. II miejsce zajęli Bartosz Wyszyński z SP w Leszczydole Starym i Łukasz Milczarczyk z SP w Rybnie, III - Łukasz Przygodzki z SP w Łosinnie.
Nagrody wręczyli dyrektor szkoły będącej gospodarzem konkursu Ewelina Salwin i naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak.
Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Jesień zatrzymana w kadrze”, do którego zgłoszono 47 prac. I miejsce zajęła Ewelina Woźnica z SP3, II - Natalia Sobotka z SP „Language” i Jarosław Frąckiewicz z SP3, III - Bartosz Rogalski z SP „Language”. Jury przyznało także wyróżnienia: Bartoszowi Kuleszy z SP3 i Oliwii Kowalik z SP w Lucynowie. 
Zwycięzcy nagrody otrzymali z rąk pani dyrektor i naczelnik miejskiego wydziału promocji Edyty Wittich.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość