Jednogłośnie Bogusław Frąckiewicz (FOTO)

Wydarzenia

Jednogłośnie Bogusław Frąckiewicz (FOTO)

08.08.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Bogusław Frąckiewicz pozostaje sołtysem Drogoszewa. W wyborach, które odbyły się 6 sierpnia, wzięło udział ponad 120 mieszkańców. Dotychczasowy sołtys był jedynym kandydatem, a mieszkańcy jednogłośnie udzielili mu poparcia.
 
W minionej kadencji rada sołecka pracowała w składzie: sołtys Bogusław Frąckiewicz, Jerzy Biernacki, Robert Wrzesiński i Urszula Zdunek. - Jako pierwsza miejscowość w gminie Wyszków wymieniliśmy oświetlenie uliczne na ledowe. Dokończyliśmy budowę chodnika przy ul. Powstańców. Wykonano oświetlenie ul. Dobrej na odcinku do końca zabudowań. Wykonano metodą natryskową nawierzchnię ul. Małej i Jagiellońskiej – wymieniał sołtys. - Obecnie wystąpiliśmy do burmistrza o prace związane z nasypem przeciwpowodziowym. Sprawa jest w toku.
Bogusław Frąckiewicz był jedynym kandydatem na sołtysa na kolejną kadencję. W głosowaniu wzięło udział 119 osób. Wszystkie głosy były ważne i wszystkie za kandydatem. - Bardzo dziękuję, jestem mile zaskoczony – przyznał Bogusław Frąckiewicz.
W wyborach trzyosobowej rady sołeckiej zgłoszono sześcioro kandydatów. W głosowaniu brały udział 83 osoby (jeden głos był nieważny). Do rady weszli: Robert Wrzesiński (60 głosów), Paweł Kraszewski (57 głosów) i Jerzy Biernacki (52 głosy). Pozostali kandydaci: Andrzej Biernacki, Jan Wróbel i Marta Bloch.
 
Boją się powodzi
Nowa rada i mieszkańcy zapowiedzieli wniosek do rady miejskiej o przeznaczenie środków na wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej. Przypomnijmy, że w tym roku Bug znowu dał im się we znaki.
- To palący problem – przyznał obecny na zebraniu zastępca burmistrza Piotr Eychler. - Jestem zwolennikiem prewencji. Koszty są nieporównywalnie mniejsze niż naprawa skutków. Niestety, mamy pod górkę, bo nie możemy przeznaczyć z góry pieniędzy na to, co byśmy chcieli.
Część mieszkańców jest zdania, że środki trzeba raczej przeznaczać na pogłębianie rzeki. - Osoby są zalewane z drugiej strony, bo woda musi gdzieś znaleźć ujście. Żeby robiąc dobrze jednym, nie krzywdzić drugich – argumentowali. - Rybienko ma wyższy nasyp, a my jesteśmy zagrożeni. Pogłębianie pogłębianiem, ale trzeba wyrównać poziom.
- Trzeba wziąć się za rowy i nie zasypywać łąk – przekonywali inni.
- Jestem zwolennikiem pogłębiania, udrażniania koryta rzeki, ale to nie jest sprawa jednorazowa – zastrzegł Piotr Eychler. - To trzeba robić co roku. Budowa obwałowania jest jednak łatwiejszą rzeczą niż pogłębienie rzeki. 
- Mieli opracować w tym roku projekt, który będzie miał uzgodnienia z RDOŚ i trzeba by było teraz tego przypilnować - o planach Wód Polskich przypomnieli mieszkańcy.
- W tym roku mają zrobić hektar na Białej Górze - dodał Bogusław Frąckiewicz.
- Na pewno nie doczekamy się, żeby oni sami przyszli i to zrobili - skwitował zastępca burmistrza, zapowiadając, że samorząd będzie działania Wód Polskich pilotował.
 
Inne wsie już wybrały
Wybory sołtysów w gminie Wyszków rozpoczęły się w czerwcu. Sołtysów wybrali już mieszkańcy:
Deskurowa - Danutę Napiórkowską
Gulczewa - Sławomira Wróbla
Leszczydołu-Działek - Wiolettę Szczerbę
Lucynowa Dużego - Przemysława Zbrzeźniaka
Lucynowa - Mariusza Osytka
Rybienka Starego - Marię Wygryz
Tulewa - Barbarę Polak
Pustych Łąk - Grzegorza Białousa
Ślubowa - Paulinę Kałowską
Tulewa Górnego - Wojciecha Nowakowskiego
Łosinna - Ewelinę Falbę
 
Kolejne wybory
W sierpniu odbędą się jeszcze wybory w następujących sołectwach:
Olszanka - 9 sierpnia, godz. 19, budynek szkoły
Fidest - 10 sierpnia, godz. 17, altana wiejska
Leszczydół-Podwielątki - 16 sierpnia, godz. 18, świetlica wiejska
Rybno - 24 sierpnia, godz. 17, budynek szkoły
Leszczydół-Pustki - 25 sierpnia, godz. 17, altana wiejska
Świniotop - 29 sierpnia, godz. 17, dom sołtysa
Kręgi Nowe - 30 sierpnia, godz. 18, świetlica wiejska w Kręgach
 
Wybory w pozostałych miejscowościach odbędą się we wrześniu.
 
Kuchnia Targowa - kwiecień 2025 - test
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolagen rybi vs. kolagen wołowy – który wybrać?

Kolagen rybi vs. kolagen wołowy – który wybrać?

Poznaj różnice między kolagenem rybim a wołowym. Sprawdź, który lepiej zadba o Twoją skórę, stawy i zdrowie. Praktyczny poradnik od Adelia.pl!
zobacz więcej
Franciszek zapraszał nas, duszpasterzy, żebyśmy szukali drogi powrotu ludzi do Kościoła

Franciszek zapraszał nas, duszpasterzy, żebyśmy szukali drogi powrotu ludzi do Kościoła

Dziś świat żegna papieża Franciszka. Przedstawicielem pokolenia, które duchowo dojrzewało w czasie Jego pontyfikatu, jest ks. Rafał Orzechowski, wikariusz parafii św. Wojciecha. W maju minie pierwszy rok jego kapłaństwa. - Sposób, w jaki w tej chwili przeżywam swoje kapłaństwo, jak najbardziej wynika z tego pontyfikatu - mówi w rozmowie z „Nowym Wyszkowiakiem”. Opowiada o swoich spotkaniach z Franciszkiem, o tym, co krzyknął, by papież go usłyszał i do niego podszedł, ale też o tym, jak sam wsłuchuje się i rozumie naukę papieża.
 
zobacz więcej
Czarter jachtów na Mazurach - wolność, komfort i bezpieczeństwo

Czarter jachtów na Mazurach - wolność, komfort i bezpieczeństwo

Jeśli marzysz o wakacjach pełnych swobody, relaksu i ekscytujących odkryć, czarter jachtu na Mazurach to idealne rozwiązanie. Piraci.com.pl z Giżycka zapraszają do skorzystania z wyjątkowej oferty, która pozwoli Ci poczuć prawdziwy klimat Mazur - krainy tysiąca jezior - i zanurzyć się w ich wyjątkowym uroku. Niezależnie, czy marzysz o spokojnym rejsie w samotności, czy planujesz eskapadę rodzinną lub w przyjacielskim gronie - czarter na Mazurach gwarantuje wspaniałe i niezapomniane przeżycia.
zobacz więcej
Denerwujące osiedlowe składowiska

Denerwujące osiedlowe składowiska

Ważna wiadomość dla mieszkańców bloków. Wersalki, lodówki, meble, sedesy i inne śmieci wielkogabarytowe odbierane są w ostatnie soboty miesiąca! Nie należy ich wystawiać kilka tygodni wcześniej, by szpeciły wyszkowskie osiedla. Wszystkie, nie tylko Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Niektórzy mieszkańcy podejrzewają, że odpady są podrzucane i, być może, takie sytuacje również się zdarzają. Mieszkańcy oczekują reakcji spółdzielni i gminy, a te z kolei - reakcji mieszkańców, gdy sąsiad w połowie miesiąca dźwiga połamane meble, by złożyć je przed kontenerem. Spółdzielnia „Przyszłość” uważa, że gabaryty powinny być odbierane częściej niż raz w miesiącu.
zobacz więcej