Jarosław Kalinowski żegna się z polityką

Wydarzenia

Jarosław Kalinowski żegna się z polityką

28.08.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Na dożynkach w swojej rodzinnej gminie Somianka Jarosław Kalinowski zapowiedział, że po ponad 30 latach postanowił zakończyć swoją polityczną działalność. Przypomnijmy, że przez 7 lat był wójtem gminy Somianka, przez 16 lat - posłem na Sejm RP, a od 2009 r. zasiada w Parlamencie Europejskim. - Nie byłoby to możliwe, gdyby nie państwa poparcie, którego udzielaliście mi przez wiele lat, wiele wyborów. Dzisiaj jest doskonała okazja, żeby najserdeczniej państwu podziękować - zwrócił się do zebranych.
 
Od kiedy Jarosław Kalinowski został posłem w Parlamencie Europejskim, prawie co roku zapraszał do Brukseli delegacje dożynkowe ze swojej gminy. - Chcę państwu powiedzieć, że już więcej wycieczek do Brukseli organizował nie będę - zapowiedział podczas przemówienia na tegorocznych dożynkach, które odbyły się 27 sierpnia w Woli Mystkowskiej. - W przyszłym roku, dokładnie 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, ale ja już w tych wyborach startował nie będę. W przyszłym roku kończę swoją misję, swoją pracę jako poseł do Parlamentu Europejskiego i w ogóle jako parlamentarzysta. W sumie to już ponad 30 lat, od kiedy reprezentuję was w sejmie i prawie 15 lat w Parlamencie Europejskim. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie państwa poparcie, którego udzielaliście mi przez wiele lat, wiele wyborów. Dzisiaj jest doskonała okazja, żeby najserdeczniej państwu podziękować. Przez te wszystkie lata, pełniąc różne funkcje, starałem się godnie was reprezentować, pilnować interesów polskiej wsi, polskiego rolnictwa. Dane mi było uczestniczyć w negocjacjach, które kształtowały warunki Polski, polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej. Od tamtego czasu polska wieś bardzo się zmieniła. Pozytywnie się zmieniła. Polska nigdy nie była tak bezpieczna od kiedy jesteśmy członkami UE. Polska nigdy tak szybko się nie rozwijała. I oby tak pozostało, obyśmy nie stracili tej szansy. 
W latach 1990-1997 Jarosław Kalinowski pełnił funkcję wójta gminy Somianka. Od lat szczyci się tytułem honorowego wójta. Od 1993 r. pięć razy uzyskiwał mandat posła w polskim parlamencie; podczas dwóch kadencji pełnił funkcję wicemarszałka sejmu. W 1997 r., a następnie w latach 2001-2003 był ministrem rolnictwa, pełniąc jednocześnie funkcję wicepremiera. Od 2009 wybierany był do Parlamentu Europejskiego. Obecnie trwa jego trzecia i, jak zapowiada, ostatnia kadencja.
Polityk od lat związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, w latach 1997-2004 był prezesem partii.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Widowisko pamięci Hieronima Dekutowskiego „Zapory” (FOTO)

Widowisko pamięci Hieronima Dekutowskiego „Zapory” (FOTO)

Muzyczno-filmowe widowisko dedykowane pamięci Hieronima Dekutowskiego „Zapory” oraz jego podkomendnych można było zobaczyć w WOK „Hutnik” w sobotę 30 września. Wystąpili wokaliści i muzycy zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”.
zobacz więcej
Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Na najbliższej sesji (28 września) radni podejmą decyzję w sprawie uwzględnienia lub odrzucenia uwag zgłoszonych do projektu planu zagospodarowania terenu przy torach, gdzie gmina planuje realizację projektu „Kolej na park”. Z dyskusji wynika, że radni nie są przekonani do zmian, zwłaszcza zmniejszania powierzchni biologicznie czynnej.
zobacz więcej
Szafki na Narzędzia do Garażu: Porządek i Funkcjonalność w Twojej Strefie Pracy

Szafki na Narzędzia do Garażu: Porządek i Funkcjonalność w Twojej Strefie Pracy

Garaż jest nie tylko miejscem przechowywania samochodu, ale również często pełni rolę warsztatu czy pracowni, gdzie majsterkujemy, naprawiamy, czy realizujemy różne projekty. Aby utrzymać porządek i zapewnić efektywność w pracy, szafki na narzędzia do garażu stanowią idealne rozwiązanie. Te funkcjonalne meble, wykonane z wytrzymałych materiałów, pozwalają na przechowywanie i organizację narzędzi w sposób uporządkowany i bezpieczny.
zobacz więcej
Niezwykłe korzyści posiadania fotela uszaka w domu

Niezwykłe korzyści posiadania fotela uszaka w domu

Wszyscy chcemy, aby nasze domy były nie tylko piękne, ale także wygodne i przytulne. Odkryjcie z nami niezwykłe korzyści posiadania fotela uszaka w Waszym własnym domu! Ten klasyczny mebel nie tylko dodaje uroku wnętrzu, ale również zapewnia niesamowite doznania komfortu i relaksu. Czym dokładnie jest fotel uszak? Dlaczego warto go mieć w swoim domu? A co najważniejsze - jak dbać o ten wyjątkowy mebel? Przedstawiamy Wam wszystkie odpowiedzi poniżej!
zobacz więcej