Jakie skarpety termiczne kupić do pływania kajakiem?

Wydarzenia

Jakie skarpety termiczne kupić do pływania kajakiem?

13.02.2019
autor: Red.
Jesienią i zimą rzeki zmieniają się niemal nie do poznania. Przedstawiają sobą niezwykły widok. Niestety, w tym czasie warunki pogodowe nie zawsze są korzystne i zanim wyruszymy na spływ, musimy dobrze się przygotować.
 

W przygotowaniach tych nie możemy zapomnieć o naszych stopach. Są one najbardziej narażone na nieprzyjazne warunki, przemoczenie i skaleczenia. Dlatego też warto o nie szczególnie zadbać. Tutaj pomocne mogą się okazać skarpety termiczne.

Skarpety termiczne – czym są?

Jak sama nazwa wskazuje, głównym celem skarpet termicznych jest zachowywanie ciepła. Jeśli chodzi o kajakarstwo i ogólnie sporty wodne, najlepiej w tym celu nadają się skarpety neoprenowe. Mają one nie tylko właściwości termoizolacyjne, ale są również wodoodporne, co sprawia, że niezależnie od warunków, nasze stopy pozostaną ciepłe i suche.

Neopren to popularny materiał, szeroko wykorzystywany w produkcji odzieży sportowej wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zimno i wilgoć. Jednak czym dokładnie jest?

Pisząc w skrócie, jest to odmiana kauczuku syntetycznego, która charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i odpornością. Przed wykorzystaniem w produkcji odzieży neoprenowej, zostaje poddany obróbce, w wyniku której w jego strukturze zostają uwięzione pęcherzyki powietrza. Tak powstały materiał jest elastyczny, lekki i stanowi znakomitą ochronę cieplną.

Ostateczny produkt – skarpety termiczne – zachowuje wszystkie właściwości neoprenu, dzięki czemu otrzymujemy idealną odzież na spływy kajakowe.

Kiedy warto ubrać skarpety neoprenowe?

Wbrew pozorom, skarpety neoprenowe przydadzą się nam nie tylko podczas zimowych spływów. W czasie upałów mogą nam skutecznie zastąpić buty, chociaż raczej na łatwiejszych trasach.

Zastosowanie skarpet neoprenowych nie ogranicza się do kajakarstwa. Przydatne okażą się podczas uprawiania wszystkich sportów wodnych, przez cały rok. Dodatkowo, można je używać jako osłonę przed glonami, czy wodorostami na plaży. Wygodniej w nich chodzić po piasku, niż w butach, a będziemy w nich chronieni przed ostrymi kamykami i innymi, niekoniecznie przyjemnymi, niespodziankami.

Gdzie je znaleźć?

Skarpety termiczne znajdziemy w każdym sklepie sportowym. Jeśli jednak takowego nie mamy w pobliżu, zawsze pozostaje nam sieć – w sklepach internetowych znajdziemy szeroki wybór potrzebnej nam odzieży. Wystarczy odrobina chęci i wysiłku a znajdziemy idealne skarpety dla nas.

Autor: Gokajak.com - Internetowy Sklep

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość