Jakie są największe mity o burgerach?

Wydarzenia

Jakie są największe mity o burgerach?

18.09.2023
autor: artykuł sponsorowany
Burgery to niezwykle popularne dania, które zyskują swoich zwolenników na całym świecie. Niegdyś były to tylko bułki z kawałkiem mięsa, ale dzisiaj to prawdziwe rarytasy z wieloma różnymi dodatkami. Ponadto można je skosztować nie tylko z wołowiną, ale również drobiem, rybą, czy też w wersji wegetariańskiej. Na przestrzeni lat utarło się wiele różnych mitów na temat burgerów. W tym artykule postaramy się część z nich obalić.
 

Burgery są fast foodami

Wiele osób zapomina o tym, że burgery nie są fast foodami. Zaliczają się do tak zwanych slow food. Jaka jest więc różnica pomiędzy nimi? Przede wszystkim dania fast food są przygotowywane na szybko, często po jak najniższych kosztach. Dla przykładu olej jest wymieniany rzadziej, niż po każdym smażeniu frytek. Po kilkukrotnym jego odgrzewaniu zaczynają ulatniać się szkodliwe związki i substancje. Tłuszcze, które są obecne w fast foodach wpływają na podnoszenie się złego cholesterolu. Przez dużą ilość soli są one mało sycące i uzależniające. 

Na szczęście prawdziwe burgery, które można zjeść między innymi w PasiBusie, nie mają absolutnie nic wspólnego z opisanymi powyżej przekąskami. Przygotowanie prawdziwego, pysznego burgera to długi proces. Świeże składniki, mięso z najlepszych części wołowiny, bez zbędnych dodatków, to recepta na zdrowego burgera. Aby sprawdzić, jak smakuje prawdziwy burger, warto udać się do PasiBusa. Poza tym dostępna jest tam także szersza oferta pysznych przekąsek, jak Cziks, czyli kanapka z kurczakiem za 7.99 w ofercie 2PAK. Więcej szczegółów można znaleźć na https://pasibus.pl/pl/menu/2pak/.

Jak burger, to tylko wołowina

Oczywiście, prawdą jest, że za najlepsze mięso do burgera uznaje się wołowinę i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Świetnie sprawdza się kark wołowy, który nie jest ani za chudy, ani za tłusty. Ważne jest również to, żeby mięso zawierało około 20 procent tłuszczu. Musi ono być świeże i nie zawierać żadnych ulepszaczy. Po zmieleniu nie powinno się go doprawiać, ponieważ zrobi się twarde. Co jednak istotne, coraz częściej można znaleźć burgery z innym mięsem. Do przyrządzenia dania wykorzystuje się kotlety drobiowe, rybne, a także w wersji wegetariańskiej. 

Burgery to dania niezdrowe 

Kolejnym mitem jest to, że burgery są niezdrowe. Wręcz przeciwnie można przygotować taki posiłek, który będzie zdrowy i mógł być wdrożony do jadłospisu. W burgerach znajduje się wiele świeżych warzyw, które są bogate w witaminy i minerały, a także wołowina, która ma w sobie kreatynę wspomagającą budowanie mięśni. 

Burgery są kaloryczne

Na kaloryczność burgera wpływa przede wszystkim jego wielkość i sposób przygotowania. W przybliżeniu wartość kalorii w jednym burgerze oscyluje w granicach 500-600 kalorii. Mogą ona mieć ich mniej, jeśli np. zrezygnuje się dużej ilości sosu, czy też zmniejszy porcję. Ponadto wystarczy odmówić frytek i słodzonego napoju, które również są kaloryczne.

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość