Jakie opony zimowe do jazdy w mieście?

Wydarzenia

Jakie opony zimowe do jazdy w mieście?

09.12.2022
autor: materiał zewnętrzny
Mimo iż nadal nie wprowadzono obowiązku jazdy na oponach zimowych to z pewnością warto to robić, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa na drodze. Jakie opony zimowe wybrać do jazdy w mieście? Czym kierować się przy zakupie opon zimowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.
 

Jakie opony zimowe do jazdy w mieście?

Wśród kierowców z pewnością można znaleźć wiele osób, które poruszają się samochodem wyłącznie na krótkich trasach w większości na terenie miasta. W ich przypadku z całą pewnością można postawić na tanie opony zimowe znanych producentów, które są dostępne pod linkiem: https://noweopony.pl/opony/zimowe/195/65/r15. Pozwala to nie tylko uzyskać oszczędności w odniesieniu do zakupu opon zimowych klasy premium, ale również bezpiecznie czuć się na drodze. Wynika to z faktu, że ulice w miastach z reguły są regularnie odśnieżane, co sprawia, że panujące tam warunki są inne niż np. poza miastem. Co więcej, natężenie ruchu sprawia, że jazda staje się łatwiejsza. Oczywiście kupując tanie opony warto postawić na modele znanych producentów, co zagwarantuje ich jakość. Ogumienie premium jest natomiast produktem dedykowanym osobom, które intensywnie użytkują samochód.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon?

Przy zakupie opon najważniejsze są ich parametry, które przekładają się na komfort prowadzenia pojazdu oraz bezpieczeństwo. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim długość hamowania na mokrej nawierzchni, efektywność paliwową oraz poziom emitowanego hałasu. Istotna może być także maksymalna prędkość z jaką można poruszać się korzystając z konkretnych opon. Długość hamowania oraz efektywność paliwowa to parametry, które oznaczane są przez producentów w formie liter od A do G. W tym miejscu warto podkreślić, że różnica pomiędzy oponami klasy A oraz G może być naprawdę duża, czego przykładem jest wydłużenie drogi hamowania na mokrej powierzchni nawet o 20 metrów.

Podsumowując należy stwierdzić, że do jazdy w mieście w zupełności wystarczą tanie opony zimowe od renomowanych dostawców. Odpowiednio dobrane parametry gwarantują bowiem odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz komfortu.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość