Jakie metraże mieszkań cieszą się największą popularnością na rynku nieruchomości?

Wydarzenia

Jakie metraże mieszkań cieszą się największą popularnością na rynku nieruchomości?

01.07.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Analizując statystyki kupowanych przez nas mieszkań na rynku nieruchomości są one bardzo zróżnicowane. Zależą od wielu czynników tj.specyfika danego miasta, nasze potrzeby, a także możliwości finansowe. Każdy z nas chciałby mieć ogromny dom z basenem, lecz niestety nie każdego na taki stać. Deweloperzy starają się spełnić oczekiwania wszystkich klientów, dlatego bez obaw -dla każdego cztery kąty się znajdą. Rynek nieruchomości jest naprawdę ogromny! Patrząc na dane, sytuacja finansowa Polaków jest coraz lepsza i coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkania, zamiast wynajmu. W jakie nieruchomości warto inwestować? 

Trend na mikroapartamenty

Nasz wybór mieszkań ściśle zależy od tego jakie miasto wybieramy, ponieważ każdy lokalny rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Duże miasta charakteryzują się wyższymi cenami, spowodowanymi przez duże zainteresowanie lokalami przez klientów. Mieszkań jest zazwyczaj za mało, żeby zadowolić wszystkich. Ceny są wysokie, ale pomimo tego każdy marzy o swojej własnej powierzchni. Dlatego deweloperzy znaleźli na to rozwiązanie i proponują nowe inwetycje z mikroapartamentami. Jest to nowość na rynku nieruchomości, jednak już teraz cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Mikroapartamenty są lokalami o powierzchni od kilkunastu do 30 m2. Powoduje to, że stają się one dostępne dla wielu osób -studentów, singli albo po prostu znakomitą propozycją na pierwsze mieszkanie. ‘Ciasne, ale własne!’ Jest to bardzo dobra oferta, dlatego nawet jeśli po kilku latach będziemy chcieli ją sprzedać, potencjalnych kupców znajdziemy niemal od razu. 

Rynek nieruchomości i jego hity!

Według zgromadzonych statystyk lokale o powierzchni 46-60m2 cieszą się największą popularnością jeśli chodzi o sprzedaż. Nie ma się czemu dziwić -w końcu jest to strzał w dziesiątkę dla rodziny z dziećmi, jak i inwestora kupującego lokal z myślą o późniejszym wynajmie. Na rynku nieruchomości lokale o takim metrażu stanową ok. 45% puli wszystkich sprzedawanych mieszkań, a i tak cały czas jest ich za mało. Chętnych nie brakuje, więc nikogo nie powinno dziwić, że zainteresowanie jest tak duże. Dla ludzi młodych jest to oferta, na którą mogą sobie pozwolić po osiągnięciu pewnej stabilizacji na rynku pracy. Jeśli chodzi o inwestorów jest to dla nich inwestowanie w lokal przynoszący pewny zysk. Po wykończeniu można dany lokal wynająć i cieszyć się wpływającymi pieniędzmi każdego miesiąca. Taki metraż to prawdziwy hit na rynku nieruchomości!

Coś o większym rozmiarze

W ostatnim czasie na rynku nieruchomości można zaobserwować wzrost zainteresowania lokalami powyżej 60m2. Są one droższe, ale nasza sytuacja finansowa nie jest najgorsza i coraz więcej Polaków jest w stanie je kupić. Nasze zarobki są coraz wyższe, co daje solidną podstawę do udzielania kredytów. Wielkość posiadanego mieszkania jest w pewnym stopniu wyznacznikiem poziomu naszego życia, więc można by zauważyć, że ten jest coraz lepszy. Na taki wybór ma również wpływ jeszcze jeden czynnik -w naszym kraju zmieniają się tendencje i liczebność przeciętnej rodziny rośnie. Większa rodzina potrzebuje większego metrażu. Co więcej, jeśli przeliczymy koszt dużej nieruchomości na metry kwadratowe, wychodzi na to, że ich cena jest dużo niższa niż małych apartamentów. Zakup mieszkania na rynku nieruchomości zależy wyłącznie od naszych potrzeb, możliwości i chęci.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość