Jaki preparat do szamba? Trzy sprawdzone produkty!

Wydarzenia

Jaki preparat do szamba? Trzy sprawdzone produkty!

26.08.2020
autor: materiał zewnętrzny
Biopreparaty do szamb są szalenie ważnym elementem, który utrzymuje w ryzach przydomową oczyszczalnie ścieków. Gwarantują one optymalne oczyszczanie, dobre utrzymanie rur i dna zbiornika oraz dezodoryzację. Dzisiaj, na przykładzie trzech sprawdzonych produktów z aktywatory.pl, pokażemy wam jak stosować bakterie do szamba, co dają oraz jaki preparat najlepiej sprawdzi się w waszych gospodarstwach domowych!

 

Tabletki do szamba BioTab Max

To sprawdzone i łatwe w dozowaniu tabletki ekologiczne do szamb. Środek ten istnieje na naszym rynku od wielu lat i z powodzeniem pełni rolę aktywatora w przydomowej oczyszczalni ścieków każdego typu. Bakterie do szamba są tutaj wzbogacone o dodatki enzymatyczne, które przyspieszają rozkład materii organicznej i namnażanie się mikroorganizmów. To pierwszy produkt tego typu, który ma działanie odtłuszczające – niezwykle istotne w kwestii usuwania źródeł odorów oraz utrzymania drożności rur.

Jakie zalety? Chemia do szamba od BioTab Max starcza aż na rok stosowania. Opakowanie promocyjne, dostępne na www.aktywatory.pl ma pojemność 24 +2 gratis. Jedna tabletka wystarczy na około dwa tygodnie, zatem dozowanie jest niezbyt częste, a także nieproblematyczne. Jak stosować bakterie do szamba w tabletkach? Wystarczy wrzucić pastylkę do muszli klozetowej. Dodatkowo barwi ona wodę na niebieski, morski kolor. Zdecydowanie warto!
 

Proszek do szamba NeoBac

To także doskonale znany i doceniony przez polski rynek produkt. NeoBac to środek do szamba o wysokiej skuteczności, bardzo wydajny i wszechstronny, działający zarówno w warunkach beztlenowych, jak i tlenowych. Za 600 g zapłacimy ok 29 zł brutto – to dobra cena za bakterie do szamba, jeśli przyjąć, że starczy na około 6 miesięcy stosowania, jak podaje producent.

Czym wyróżnia się proszek do szamb NeoBac? Zastosowano w nim technologię typu encapsulated bacteria – zapewnia ona powolne, stopniowe uwalnianie się szczepów bakterii do ścieków, dzięki czemu proces oczyszczania jest stale na wysokim poziomie efektywności przez cały czas pomiędzy dozowaniami. Bakterie do szamba NeoBac usuwają źródła odorów i osadów, nie przyczyniają się do korozji rur, a przy tym są bezpieczne dla środowiska. Solidny produkt w dobrej cenie.

Fot. Preparaty i aktywatory NeoBac - Aktywatory.pl
 

Płyn do szamba Super Szambex Liquid

To półlitrowy biopreparat do szamb w plastikowej butelce. Cena za opakowanie jest niemal równa cenie proszku, można je więc swobodnie porównywać jako potencjalne zamienniki. Bakterie do szamba z tej serii oparte są na tzw. saprofitach. To bardzo ekologiczny produkt o równie wysokiej efektywności, jest jednak mniej wydajny – 500 ml środek do szamba starczy na około 3 miesiące stosowania.

Bakterie do szamba w płynie mają nieco krótszy termin przydatności, trzeba też przechowywać je w ustalonych przez producenta warunkach. Są więc nieco mniej przyjazne w użytkowaniu od wyżej wymienionych produktów z aktywatory.pl, warto jednak wiedzieć, że i takie artykuły występują na naszym rynku i spośród nich również można wybierać, bez straty na jakości procesów oczyszczania.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość