Jak zachęcić starszych do nowych metody płatności?

Wydarzenia

Jak zachęcić starszych do nowych metody płatności?

22.03.2023
autor: artykuł sponsorowany
Osoby starsze zawsze chętnie dzielą się życiowymi doświadczeniami i radą z młodymi osobami w trudnych chwilach. Dynamiczny postęp technologiczny sprawił, że wielu seniorom niełatwo odnaleźć się w czasach, w których internet pozwala na komunikację, zrobienie zakupów i jest źródłem informacji. Jak zachęcić seniorów do korzystania z internetu i nowych technologii, jakimi są metody płatności?
 

Seniorzy a elektryfikacja

Nowe formy komunikacji, metody płatności i technologie informatyczne sprawiają, że nawet osoby młodsze niemające problemów z korzystaniem na co dzień z internetu, mają trudności, aby przyswoić nową wiedzę. A co mają powiedzieć osoby starsze?

Według badań seniorzy, korzystający z internetu zapoznają się z jego możliwościami dopiero między 50. a 65. rokiem życia, zazwyczaj w okrojony sposób. Osoby, dla których wcześniej szczytem marzeń był magnetowid VHS czy odtwarzacz CD, przejście na tak zaawansowaną technologię, to duży stres. Nie musi jednak tak być. Wystarczy, że osoby młodsze pokażą funkcjonalności internetu, ponieważ teza, że nowe technologie nie są dla seniorów to krzywdzący mit.

Według ekspertów najlepszym sposobem, pozwalającym przyswoić i opanować możliwości internetu jest pokazanie seniorom, jak bardzo jest przydatna sieć przy załatwianiu codziennych spraw. W tym celu warto pomóc w założeniu Profilu Zaufanego, a także we wdrożeniu w nowe metody płatności, aby osoby starsze mogły swobodnie realizować zakupy online.

Jak nauczyć seniora zakupów online?

Wśród wielu zalet internetu, jedną z najważniejszych jest możliwość robienia zakupów. To udogodnienie, z którego powinni korzystać przede wszystkim seniorzy. Nieodłącznym elementem robienia zakupów online są płatności internetowe oferowane przez znane systemy tj. Bluemedia.pl. Dzięki operatorom możemy wykonać bezpieczny i szybki transfer płatności.

W kontekście zakupów, dobrze jest poinformować seniora, że coraz częściej sklepy stacjonarne, decydują się na prowadzenie swojej działalność również w internecie. W rezultacie senior, zamiast tracić siły i czas na chodzenie po sklepach, może dodać swoje ulubione produkty do wirtualnego koszyka i zamówić zakupy do swojego domu.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak wybrać idealny multicooker do Twojej kuchni?

Jak wybrać idealny multicooker do Twojej kuchni?

O tym, że multicooker to innowacyjne urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeżeli cenisz sobie swój czas, nie przepadasz za spędzaniem długich godzin w kuchni i zmywaniem dużej ilości naczyń, ale jednocześnie lubisz dobrze zjeść, multicooker jest dla Ciebie. Czym kierować się przy wyborze multicookera do własnej kuchni?
zobacz więcej
Rada powiatu wybrała władze. Nie będą miały łatwo… (FOTO)

Rada powiatu wybrała władze. Nie będą miały łatwo… (FOTO)

Prawie 5,5 godziny trwała pierwsza sesja rady powiatu nowej kadencji. Na starostę, zgodnie z zapowiedzią zawiązanej tuż po wyborach koalicji, wybrana została Marzena Dyl, wicestarostę – Tadeusz Kuchta, przewodniczącą rady – Iwona Wyszyńska, członków zarządu – Agnieszka Ołdak-Prokop, Adam Mróz i Grzegorz Nowosielski. Opozycja deklaruje współpracę, ale… - Nie będzie pani miała łatwo, dlatego że układ sił jest 9 na 10, więc te 9 osób będzie te 10 pilnowało – do starosty zwrócił się Arkadiusz Darocha.
zobacz więcej
Echa wyborów: sprawcy ustaleni

Echa wyborów: sprawcy ustaleni

Policja ustaliła sprawców dwóch zdarzeń, które miały miejsce w czasie kampanii wyborczej. Przeciwko jednemu skierowała już do sądu wniosek o ukaranie, drugi nie usłyszał jeszcze zarzutów.
zobacz więcej
Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna. Trzy powstania narodowe na terenie ziemi wyszkowskiej”, pracy zbiorowej pod redakcją dr. Michała Depty, odbyła się w środę 17 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Sala im. prof. Ludwika Maciąga była wypełniona po brzegi.
zobacz więcej