Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Wydarzenia

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

13.05.2024
autor: Materiał zewnętrzny
Okulary przeciwsłoneczne mogą być Twoim wielkim sprzymierzeńcem w kreowaniu stylu. Odpowiednio dobrane – dodają tajemniczości i seksapilu. Sprawdź razem z nami co jest ważne przy wyborze tych akcesoriów. Przedstawiamy najmodniejsze modele na nadchodzący sezon!

Ochrona przed słońcem w dobrym stylu

Okulary przeciwsłoneczne zostały stworzone po to, by chronić oczy przed intensywnym działaniem słońca. To bardzo ważne, ponieważ promienie ultrafioletowe mogą w nieodwracalny sposób uszkadzać wzrok. Dlatego wybierając swoje nowe dodatki, zwróć uwagę czy wybrane przez Ciebie okulary posiadają filtr UV. Tylko w taki sposób możesz mieć pewność, że czas spędzony na świeżym powietrzu, przy słonecznej pogodzie będzie bezpieczny.
Warto pamiętać o tym szczególnym dodatku przez cały rok. Na promienie UV jesteśmy narażeni nie tylko w letnich miesiącach. Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne gdy tylko słońce wyjrzy zza chmur. Ten rodzaj ochrony oczu jest konieczny podczas uprawiania sportów zimowych lub górskich wędrówek o każdej porze roku.

Modne okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne damskie tworzą tak różnorodną kolekcję, że trudno się zdecydować! W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rozmiar, ponieważ okulary muszą przede wszystkim być wygodne. Zbyt małe mogą uciskać w okolicy skroni i na nosie. Z kolei zbyt duże – będą się zsuwać i mogą zaburzać proporcje twarzy.
Najmodniejsze fasony okularów przeciwsłonecznych to:
- Aviatory, czyli popularne pilotki. Fason unisex, który kojarzy się z nonszalancją i sportową elegancją. Soczewki okularowe o różnym zabarwieniu dają mnóstwo możliwości.
- Kocie okulary przeciwsłoneczne – ich zwyczajowa nazwa wzięła się stąd, że górna linia okularów jest lekko uniesiona, przez co kojarzy się z kocim okiem. To modele bardzo kobiece.
- Lenonki, czyli okrągłe okulary. Znajdziemy je w kolekcji każdego projektanta i w wielu wersjach kolorystycznych.
- Prostokątne okulary przeciwsłoneczne – pasujące do większości twarzy są fasonem ponadczasowym.
Wśród przeciwsłonecznych okularów męskich znajdziesz te same kształty, choć w nieco innym stylu i oczywiście rozmiarze. Zwykle panowie wybierają modele bez zdobień, ale równie chętnie w intensywnych, nasyconych kolorach.

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne należy dobierać adekwatnie do twarzy, w taki sposób, by zachować harmonijny wygląd. Określenie kształtu wymaga chwili namysłu i przyjrzenia się samemu sobie w lustrze.
Twarz trójkątna charakteryzuje się wąską brodą i wyraźnie szerszym czołem. Jeśli dotyczy to Ciebie – wybieraj aviatory oraz okulary kocie.
Twarz kwadratowa lub prostokątna oznacza wydatną linię szczęki. Takie osoby dobrze się prezentują w okularach okrągłych i owalnych.
Twarz okrągła odznacza się wydatnymi policzkami. W tym przypadku odpowiednie będą okulary prostokątne, kwadratowe oraz wiele wariantów modeli kocich.
Szczęśliwcami są osoby o twarzy owalnej, ponieważ w ich przypadku każdy fason będzie prezentował się dobrze.

Funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne

Osoby, które potrzebują na co dzień okularów korekcyjnych, wraz z nadejściem słonecznych dni zmagają się z problemem – słońce razi, a oczy łzawią. Zamiana okularów na przeciwsłoneczne oznacza pogorszenie ostrości widzenia. Istnieje proste rozwiązanie tego kłopotu: okulary przeciwsłoneczne korekcyjne! To diametralna zmiana, dzięki której nie musisz już wybierać między dobrym wzrokiem a komfortem. Soczewki okularowe o odpowiedniej dla Ciebie mocy, mogą być odpowiednio zabarwione i posiadać filtr UV.
Ogromną popularnością cieszą się okulary z polaryzacją. Ta funkcja polega na blokowaniu odblasków, które zawsze towarzyszą działaniu promieni słonecznych. Dzięki temu kolory, które widzimy w otoczeniu pozostają naturalne, a kontury obiektów wyraźne. Dla użytkowników oznacza to doskonały obraz i znacznie wyższy komfort. Ma to znaczenie nie tylko podczas prowadzenia samochodu, ale i przy każdej aktywności w otwartej przestrzeni.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość