Jak stworzyć w domu sieć WiFi typu mesh?

Wydarzenia

Jak stworzyć w domu sieć WiFi typu mesh?

09.01.2021
autor: materiał zewnętrzny
Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zmianą swojego routera na bardziej wydajną alternatywę lub chcesz korzystać z Internetu nawet w sporym oddaleniu od emitującego sygnał urządzenia, system mesh to rozwiązanie dla Ciebie. Wraz z siecią mesh możesz wiele zyskać – od czego jednak zacząć?
 

W co zainwestować na początku

Faktem jest, że każdy router ma pewne ograniczenia – niezależnie od technologii, siła emitowanego sygnału słabnie wraz z oddalaniem się od sprzętu. W małym mieszkaniu szczególnie pomocne jest umieszczenie routera w centrum domu, by sygnał rozprzestrzeniał się równomiernie. Nie jest to jednak rozwiązanie do dużego domu. Oprócz odpowiedniego umiejscowienia urządzenia, istotne jest też zapewnienie, by sygnał był stabilny i mocny w każdym pomieszczeniu – nawet tych znacznie oddalonych od źródła sygnału.

Z pomocą przychodzi system mesh, który drogą radiową realizuje przesyłanie danych z największą prędkością z jednego punktu do drugiego, eliminując tym samym martwe strefy w domu. Jeśli zatem zastanawiasz się nad ewentualną rozbudową swojej sieci, ale jeszcze nie chcesz inwestować w cały osprzęt, wybierz router od FRITZ!: https://fritzbox.com.pl/pol_m_Routery_Router-na-Karte-SIM-221.html. Większość modeli na stronie jest dostosowana do tego, by w przyszłości móc być rozbudowana o odpowiednie elementy – wybierając wysokiej jakości router do sieci mesh od FRITZ!, możesz za kilka miesięcy dokupić kompatybilne repeatery albo adaptery Powerline.
 

Opcja dla zdecydowanych

Jeśli jednak od razu chcesz stworzyć system mesh, również możesz tego dokonać z dostępnymi na stronie zestawami: https://fritzbox.com.pl/pol_m_Routery_Routery-Mesh-WiFi-219.html. Odpowiednie urządzenia umieszczone na terenie całego domu połączą się ze sobą, tworząc sieć punktów dostępowych. Każdy z nich jest swego rodzaju przedłużeniem sieci, dlatego niezależnie od tego, ile urządzeń będzie korzystało z połączenia, połączenie zawsze będzie dobrej jakości.

Sieć mesh swoim zasięgiem może obejmować cały dom. Jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, gdyż nie tylko zwiększa zasięg WiFi w całym domu, ale też umożliwia pozbycie się martwych stref. Co więcej, system mesh umożliwia nieprzerwane korzystanie z jednej sieci podczas przemieszczania się po całym domu – nie musisz zatem ręcznie przełączać się między poszczególnymi urządzeniami emitującymi sygnał. System sam dba o Twoją wygodę i automatycznie wybiera również połączenie się punktem dostępowym oferującym najlepsze parametry przesyłu danych – nie musisz zatem samodzielnie konfigurować systemu, by korzystać z bardziej wydajnego pasma czy szybszej prędkości połączenia. Sieć mesh ma wiele zalet – przekonaj się o nich wszystkich!

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość