Jak się płaci w XXI wieku? Poznaj Revolut i jego ogromne możliwości

Wydarzenia

Jak się płaci w XXI wieku? Poznaj Revolut i jego ogromne możliwości

19.03.2024
autor: artykuł sponsorowany
Co jakiś czas sektor finansów przechodzi rewolucję. Niegdyś były nimi wprowadzenie kart płatniczych, później płatności zbliżeniowych, a teraz przyszedł czas na Revolut. To firma fintechowa, która stworzyła multifunkcjonalną aplikację do płacenia i przewalutowywania pieniędzy. Dowiedz się więcej o tej nowince bankowej, która jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych czasów.

Revolut – co to takiego?

Revolut to firma założona w Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Dziś ma ona status banku, gdyż otrzymała licencję bankową od Banku Litwy. W związku z tym depozyty wpłacone na konta założone w Revolut podlegają gwarancji wypłacalności do kwoty 100 tys. euro. Z usług tej firmy korzysta już 40 mln osób – i to na całym świecie.

W praktyce Revolut w niczym nie przypomina tradycyjnego banku. Nie ma placówek stacjonarnych, a wszystkie formalności dotyczące konta można załatwić za pomocą aplikacji mobilnej. Najważniejsze funkcje Revolut to:

 • możliwość założenia konta ściśle pasującego do potrzeb jego użytkownika – w Revolut założysz zarówno rachunek osobisty, jak i firmowy. Ponadto do wyboru są konta dla freelancerów, oszczędnościowe dla inwestujących w kryptowaluty i dla nastolatków;
 • możliwość wymiany walut po korzystnym kursie – Revolut jest uwielbiany przez osoby podróżujące po całym świecie. Za jego pomocą można kupić pieniądze w wielu walutach i to także w tych mniej popularnych. Turysta może przewalutować swoje środki np. na pule botswańskie, colony kostarykańskie czy boliviano boliwijskie;
 • generowanie wirtualnych kart – takie jednorazowe karty są generowane podczas robienia zakupów online za pomocą Revolut. Dzięki temu transakcje są bezpieczne;
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów z limitem do kwoty 800 zł na miesiąc.

W Revolut załatwisz dla siebie zarówno kartę płatniczą, jak i kredyt. Używając aplikacji, możesz skorzystać też z profesjonalnych narzędzi biznesowych. Jednak niezależnie od tego, jakich transakcji będziesz dokonywać, będą one bezpieczne.

Konto Revolut to również opcja dla osób, które obawiają się egzekucji komorniczej. Komornicy mają dostęp wyłącznie do kont, które widnieją w systemie Ognivo. Rachunki prowadzone przez Revolut Bank UAB na chwilę obecną do nich nie należą. Efekt? Komornik nie może dokonać egzekucji ze zgromadzonych tam środków. Jeszcze więcej o komorniku i Revolut przeczytasz na https://finanse.rankomat.pl/poradniki/konto-revolut-a-komornik/.

Nie bój się nowości – Revolut to nowy wymiar bankowości

Czy Revolut jest bezpieczny? Tak – świadczą o tym rozwiązania zastosowane w tej aplikacji. By chronić twoje pieniądze, Revolut:

 • ma funkcje Touch Id i FaceI d. Oznacza to, że dostęp do niej i dokonywanie płatności jest możliwe tylko wtedy, gdy zostaną zidentyfikowane twoje linie papilarne lub twarz. Nikt inny nie będzie miał dostępu do twoich pieniędzy;
 • szyfruje wszelkie dane – tak aby nie trafiły one w niepowołane ręce;
 • stosuje klucz prywatny w przypadku kont do kryptowalut.

Oprócz tego dowodem zarówno na legalność firmy, jak i spełnianie standardów bezpieczeństwa przez aplikację jest gwarancja brytyjskiej komisji nadzoru finansowego, czyli Financial Conduct Authority.

Oczywiście i w przypadku Revolut należy zachować ostrożność – tak jak podczas jakichkolwiek innych płatności w sieci. Przede wszystkim zabezpiecz konto silnym hasłem i kontroluj aktywność w aplikacji. Uważaj na phishing – nigdy nie klikaj podejrzanych linków  rzekomo wysyłanych przez Revolut.

Opcje kont Revolut – standardowe konto i rozwiązania dla najbardziej wymagających

W Revolut możesz nie płacić za konto, a wtedy masz dostęp do jego standardowego typu. W tym przypadku i tak masz wiele możliwości. Możesz płacić kartą, wymieniać waluty oraz zlecać przelewy. Natomiast jeśli będziesz wydawać miesięcznie:

 • 19,99, to będziesz mieć konto Plus.  Oznacza to wyższy limit wypłat z bankomatów. Zapewnisz sobie w ten sposób priorytetową obsługę klienta przez całą dobę oraz darmową dostawę karty Revolut;
 • 33,99 staniesz się użytkownikiem Premium. Zapewnisz sobie bezpłatne wypłaty z bankomatów z limitem do kwoty 1.600 zł na miesiąc, darmową i ekspresową dostawę kart oraz możliwość jej ekskluzywnej personalizacji;
 • 55,99 będziesz właścicielem konta Metal. W tym przypadku będą ci przysługiwać darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz cashback na wybrane transakcje. Zwrot pieniędzy za płatności kartą będzie dla ciebie wynosić 0,1% w Europie i 1% poza Europą;
 • 210 zł, a po 3 miesiącach 260 zł miesięcznie będziesz w grupie najlepiej zaopiekowanych użytkowników. Otrzymasz m.in. kartę Revolut pokrytą platyną oraz wstęp oraz bezpłatne posiłki napoje w salonikach lotniskowych na całym świecie.

Revolut to ciągle nowość, ale konta i karty tego banku są coraz popularniejsze zwłaszcza wśród młodych, podróżujących i robiących zakupy w innych krajach ludzi. Nie da się uniknąć zmian w sektorze bankowym i finansowym. Revolut śmiało podąża za trendami płatniczymi i tworzy rozwiązania dopasowane do potrzeb nowoczesnych użytkowników – ceniący wygodę podczas dokonywania płatności, korzystne kursy walut i bezpieczeństwo transakcji.

 

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość