INTERWENCJA: Umocnią pobocza

Wydarzenia

INTERWENCJA: Umocnią pobocza

20.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Kierowcy skarżą się na zmianę ruchu na budowanej trasie S-8 w Turzynie, gdzie w ubiegłym tygodniu ruch skierowano z obecnej drogi krajowej na serwisową. Jest ciasno, zwłaszcza dla samochodów ciężarowych.
O zmianie organizacji ruchu w tym miejscu pisaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka, gdy drogę częściowo zablokowała ciężarówka, która utknęła na grząskim poboczu. Do momentu jej usunięcia, ruch odbywał się wahadłowo.
Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni później. Tym razem do rowu wjechał kierowca ciężarówki z Litwy. Na jej usunięcie trzeba było czekać kilka dni, w końcu na przewrócony samochód dosłownie położył się drugi tir, również z Litwy.
Co na tę sytuację wykonawca obwodnicy, firma Skanska? - W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu podjęliśmy działania prewencyjne. W celu podniesienia komfortu poruszania się po drodze serwisowej, prowadzimy prace związane z umacnianiem pobocza – na nasze pytania odpowiada Małgorzata Pluta z biura prasowego. - Dołożymy wszelkich starań, aby wykonanie utwardzenia zakończyło się jak najszybciej. Dla poprawy bezpieczeństwa kluczowe jest również zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców i dostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość