INTERWENCJA: Tymczasowe i dość niebezpieczne

Wydarzenia

INTERWENCJA: Tymczasowe i dość niebezpieczne

16.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W związku z budową kładki dla pieszych i rowerzystów w styczniu na moście samochodowym została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Po stronie Latoszka i Skuszewa jezdnia jest zwężona, powstało tymczasowe przejście dla pieszych. Tymczasowe i dość niebezpieczne – skarżą się piesi, prosząc o doświetlenie. Niestety, takiej możliwości nie ma.
- Czy tego miejsca nie można oświetlić? Jest bardzo ciemno, po zmroku samochody nie widzą pieszych, chociaż zawsze mam na sobie kamizelkę odblaskową. Ostatnio tir mnie przepuścił, ale inny samochód mnie nie zauważył i prawie mnie potrącił – opowiada nasza czytelniczka.
W związku z inwestycją gmina wymieniła oświetlenie na mocniejsze, ale nie ma możliwości zamontowania dodatkowej lampy oświetlającej przejście dla pieszych. – Zwróciliśmy wykonawcy uwagę. Ma tak wykonać oznakowanie, by się nie ścierało i było bardziej widoczne – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Robert Garbarczyk.
Tu apel o większą uwagę zarówno do pieszych, jak i kierowców, zwłaszcza tych, którzy nie zwracają uwagi na nowe oznakowanie i przejście dla pieszych. Tzw. jazda na pamięć może kogoś kosztować zdrowie, a nawet życie.
Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie projektu i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym wygrało Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Umowa opiewa na 2,5 mln zł. W planach jest nie tylko budowa kładki łączącej Wyszków z Latoszkiem, ale też przejść dla pieszych za mostem, przebudowa ul. Latoszek i budowa schodów na plażę. Roboty budowlane potrwają do 30 maja.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość