Integracja Leszczydołów w Dniu Leszczyny (foto)

Wydarzenia

Integracja Leszczydołów w Dniu Leszczyny (foto)

19.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Na niedzielne popołudnie 18 czerwca sołtysi Leszczydołów: Nowin, Starego, Pustki, Działki i Podwielątki oraz Burmistrz Wyszkowa zaprosili mieszkańców na Dzień Leszczyny. To była już piąta edycja tego święta. Przygotowano wiele atrakcji, dopisała pogoda. 
Imprezę, która odbyła się na terenie świetlicy w Leszczydole-Działkach, rozpoczął zespół AMANTI, kilkakrotnie wystąpił na scenie. O godzinie 15 na scenę weszli sołtysi – organizatorzy imprezy: Henryk Borkowski – Leszczydół-Działki, Bożena Grzegorczyk – Leszczydół-Nowiny, Janusz Rogulski – Leszczydół-Podwielątki, Monika Nozderka – Leszczydół-Pustki i Monika Bieżuńska – Leszczydół Stary.
Z powodów losowych sami musieli prowadzić imprezę, a w zasadzie robiły to sołtyski. Jako debiutantki wypadły bardzo dobrze. 
- To święto regionalne wszystkich Leszczydołów. Serdecznie witam sołtysów, mieszkańców wszystkich Leszczydołów i gości na naszym wspólnym święcie. Jest mi niezmiernie miło, że zechcieliście spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Mam wielką nadzieję, że ten dzień bardziej przybliży do siebie i zintegruje nasze sołectwa, a Dzień Leszczyny stanie się coroczną imprezą na świeżym powietrzu, na którą będziemy czekać z utęsknieniem cały rok – do wspólnej zabawy zaprosił Janusz Rogulski.  
- Święto Leszczyny czas zacząć – wspólnie otworzyli imprezę sołtysi.
Wspaniałej zabawy życzyła wszystkim zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Na przybyłych pod namiotem słodkości czekało pyszne ciasto (wiele rodzajów), kawa i herbata – to było gratis, a także ogródek piwny, gdzie, co zrozumiałe, trzeba było zapłacić, stoiska gastronomiczne, stoiska z zabawkami, biżuterią etniczną, upominkami. 
W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z leszczydolskich szkół. Jako pierwszy wystąpił chór szkolny z Leszczydołu-Nowin, który w 2016 r, zdobył tytuł Supertalent. Uczniowie klasy II ze szkoły w Leszczydole Starym zatańczyły krakowiaka, trzy piosenki zaśpiewały uczennice kl. V: Karolina Augustynik, Gabriela Ciach, Kinga Kowalczyk i Sandra Nowakowska, a wspólnie z nimi w jedną piosenkę zaśpiewała Nikola Borek z oddziału przedszkolnego. Pokaz akrobatyczny zaprezentowała Julka Jastrzębska, zatańczyli uczniowie z młodszych klas, a po nich cztery szóstoklasistki: Weronika Buźniak, Patrycja Bloch, Julita Sarnacka i Joanna Gołębiewska. Na zakończenie części uczniowskiej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” – założony w 1965 r., od 2001 działa przy Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach. Od roku kierownikiem artystycznym zespołu jest Bartosz Wójcik.
Zainteresowaniem nie tylko chłopców cieszył się pokaz sztuk walki, zaprezentowany przez Bambero Team Wyszków, nie tylko dziewczętom podobał się pokaz zumby w wykonaniu Joanny Zglec.
Sporo emocji i śmiechu wywołały konkursy dla sołectw, m.in. skoki w workach, turlanie na czas kawałka drewna, bieg w płetwach.
Na zakończenie imprezy wystąpił Marcin Kłosowski, młody wokalista z gatunku disco polo.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość