Inauguracja kampanii wyborczej KWW Przymierze dla Samorządu (FOTO)

Wydarzenia

Inauguracja kampanii wyborczej KWW Przymierze dla Samorządu (FOTO)

11.03.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Darmowa komunikacja miejska, bezpłatny basen dla dzieci i seniorów, wprowadzenie budżetu obywatelskiego, budowa farm fotowoltaicznych, budowa sali gimnastycznej przy SP2, zadbanie o dojazd i parkowanie przy cmentarzu parafialnym - to niektóre propozycje kandydatów KWW Przymierze dla Samorządu, które zaprezentowali podczas inauguracji kampanii wyborczej.
 
Inauguracja miała miejsce 7 marca w Adzikowym Dworku. - Skupiamy ludzi różnych profesji, młodych i starszych. Macie państwo wybór - podkreśliła liderka komitetu i kandydatka do rady powiatu Justyna Garbarczyk. - Miasto i powiat zasługują na kandydatów, którzy nie są związani układami w tym mieście, podchodzą do tych wyborów uczciwie, chcą kandydować, nie zważając na to, że nie są w obecnej koalicji rządzącej, nie są z obecnym burmistrzem i starostą. Zależy nam, żeby wprowadzić nowe osoby, nową jakość w samorządzie. Dlatego na naszych listach tak dużo młodych osób.
Najważniejsze założenia programu wyborczego zaprezentowali Edyta Zembrzuska i Rafał Bujak, którzy znajdowali się na liście kandydatów do rady miejskiej w okręgu nr 2. W dniu inauguracji kampanii KWW Przymierze dla Samorządu, Miejska Komisja Wyborcza w Wyszkowie podjęła jednak uchwałę w sprawie odmowy rejestracji listy komitetu w okręgu nr 2. Na listach poparcia były 144 ważne podpisy, na 150 wymaganych. 
KWW Przymierze dla Samorządu proponuje m.in. wprowadzenie karty mieszkańca uprawniającej do zniżek np. na energię elektryczną (?), wodę, śmieci (większe zniżki dla rodzin wielodzietnych). Dla posiadaczy karty dużej rodziny oraz dla dzieci do 6 lat i osób powyżej 65. roku życia - darmowy basen.
Komitet proponuje też darmową komunikację miejską i zmniejszenie o 30% „opłat od nieruchomości”.
Uważa, że gmina może częściowo uniezależnić się energetycznie od dostawców zewnętrznych, budując farmy fotowoltaiczne, które będą zasilać w energię przedszkola, szkoły, budynki użyteczności publicznej, oświetlenie uliczne.
Przymierze deklaruje pozyskanie milionów z Krajowego Planu Odbudowy na żłobki i kluby dziecięce, termomodernizację budynków użyteczności publicznej. 
W programie znajduje się również wprowadzenie budżetu obywatelskiego oraz konsultacji z mieszkańcami osobistych i online.
Pozwolenia na budowę bloków będą wydawane pod warunkiem zapewnienia miejsc parkingowych.
Komitet deklaruje urozmaicenie infrastruktury sportowej np. z myślą o lekkoatletyce, budowę skateparku w centrum miasta i wprowadzenie roweru miejskiego, większe wsparcie finansowe dla inicjatyw promujących kulturę, m.in. Sylaby i Wyszkowskiego Teatru Tańca
W programie jest również zagospodarowanie terenów nad rzeką Bug, budowa małych parków i skwerów na terenie miasta, stworzenie w mieście miejsc na grilla, rozpalenie ogniska. 
Wsparciem lokalnych przedsiębiorców ma być klub biznesowy, wsparciem dzieci w szkołach - dodatkowe środki na pomoc psychologiczną, częstsze kierowanie przez szkoły na konsultacje psychologiczno-terapeutyczne. W każdej szkole mają być kluby sportowe i strefy relaksu. 
Kandydaci uważają również, że gmina powinna organizować szkolenia dla osób potrzebujących korzystania z nowoczesnych narzędzi.
O najważniejszych potrzebach swojego okręgu w gminie Wyszków - nr 3 mówił Włodzimierz Gryz. Na pierwszym miejscu wymienił Szkołę Podstawową nr 2: - Jak zaczynałem do tej szkoły chodzić, sala gimnastyczna była najnowsza w Wyszkowie, jedyna. Minęło 60 lat, a sala gimnastyczna jak była, tak jest. Buduje się różne obiekty, ul. Sosnową za 14 mln, a sali gimnastycznej dzieci nie mają. 
Uważa, że gmina powinna zainwestować w dojazd do cmentarza parafialnego, czyli ul. Nadgórze i parkowanie przy cmentarzu od strony ul. Białostockiej. Z myślą o uczestnikach uroczystości pogrzebowych i odwiedzających groby, konieczna jest również budowa szaletu.
 
Kandydaci KWW Przymierze dla Samorządu do Rady Powiatu Wyszkowskiego
OKRĘG 1 (gmina Wyszków)
1. Justyna Garbarczyk
2. Zdzisław Bocian
3. Anna Kozłowska
4. Hubert Frąckiewicz
5. Robert Kulesza
6. Elżbieta Owczarska
7. Jerzy Sadkowski
8. Artur Skoczeń
9. Janina Szymańska
10. Maciej Tranczewski
11. Ewa Wiśniewska
12. Jan Świderek
OKRĘG NR 2 (gminy Długosiodło i Brańszczyk)
1. Maryla Puscian
2. Milena Jechna
3. Grzegorz Kulesza
4. Renata Sepkowska
5. Sławomir Sowa
OKRĘG NR 3 (gminy Somianka, Zabrodzie, Rząśnik)
1. Ewa Markuszewska
2. Ewelina Grycz
3. Mariusz Budek
4. Mateusz Kamiński
5. Janusz Kraiński
6. Katarzyna Kurzątek
7. Bartosz Oleksiak
 
Kandydaci KW Przymierze dla Samorządu do Rady Miejskiej w Wyszkowie
OKRĘG NR 1 (sołectwa):
1. Jarosław Oleksiak
2. Wacław Ciach
3. Grażyna Murawska
4. Emilia Gierek
5. Wioletta Kłębek
6. Monika Pankowska
7. Arkadiusz Skoczeń
8. Adam Turek
9. Dariusz Wydryszek
OKRĘG NR 3 (miasto, wykaz ulic pod tekstem)
1. Włodzimierz Gryz
2. Przemysław Kurowski
3. Jan Garbacz
4. Agnieszka Groszyk
5. Dominik Kanar
6. Wiesława Końska
7. Zenon Kujawski
8. Joanna Stanisz
9. Wiktoria Sadkowska
 
***
Okręg nr 3 (wybiera 7 radnych)
miasto Wyszków ulice: Aleja Róż, Agrestowa, Bankowa, Berka Joselewicza, Białostocka, Bohaterów Armii Krajowej, Boj. o Wolność i Demokrację, Borówkowa, Browarna, Brzozowa, Ciepła, Chmielna, Dworcowa nr 3A, 3B, 5, 7, 9, 15, 15A, Fryderyka Chopina, gen. Józefa Bema, Gen. Wincentego Kowalskiego, Generała Józefa Sowińskiego od nr 19 do nr 83, z wyłączeniem nr 20, Harcerska, Henryka Drzewieckiego, Ignacego Daszyńskiego, Jagodowa, Jana Matejki, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jeżynowa, Jordanowska, Józefa Chełmońskiego, Kalinowa, Kameralna, Klonowa, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Lawendowa, Letnia, 11 Listopada, Łabędzia, Łączna, 1 Maja, 3 Maja nr 4, 5, 5A, 6, 10, 12, 14, 14A, 14B, 16, 18, 20, 22, Malinowa, Marii Żywirskiej, Mazowiecka, Modrzewiowa, Nadgórska, Nadgórze, Na Skarpie, Ogródkowa, Partyzantów, Plażowa, Plac Jana Matejki, Podgórska, Porzeczkowa, Poziomkowa, Prosta od nr 1 do nr 22 oraz od nr 24 do nr 50, Przechodnia, Przyjazna, Pułtuska od nr 1 do nr 58B, Ratuszowa, Robotnicza, Rumiankowa, Spokojna, Stawowa, Stefana Okrzei od nr 5 do nr 83 oraz nr 90, 92, 94, 96, Strażacka, Strumykowa, Św. Anny, Św. Idziego, Świerkowa, Świętojańska od nr 1 do nr 83 oraz nr 89, 89A, 89B, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Strusia, Truskawkowa, Wąska, Wierzbowa, Wiklinowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Wolności, Zakręzie, Zielona, Żurawia
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość