Ile zarobisz jako kasjer w znanych sieciach sklepów?

Wydarzenia

Ile zarobisz jako kasjer w znanych sieciach sklepów?

23.02.2024
autor: Materiał zewnętrzny
Co kilka lat GUS publikuje obszerne opracowanie zawierające wyliczenia wielu wskaźników dla licznych branż. Ostatnie (z 2022 r.) wskazuje, że na koniec 2021 r. w Polsce działało blisko 320 tys. sklepów, z czego niecałe 9 tys. supermarketów. Analiza wsteczna prowadzi do wniosku, że z roku na rok ilość mniejszych punktów handlowych spada, powstaje natomiast coraz więcej sklepów wielkopowierzchniowych. W Polsce działa obecnie ponad 20 sieci spożywczych supermarketów i dyskontów. Które z nich najlepiej płacą swoim pracownikom? Czy wielkość miasta przekłada się na stawkę?

Dla kogo dobra jest praca kasjera?

Obsługa kasy nie kojarzy się z pracą marzeń. Większość z nas zdaje sobie z resztą sprawę, że do obowiązków pracownika sklepu należy znacznie więcej czynności, niż tylko przesuwanie produktów po taśmie i przyjmowanie płatności. Odpowiada on również za rozładunek towaru, jego umieszczenie na półkach, prawidłowe ometkowanie, wprowadzenie promocji, a także za prawidłową ekspozycję, czystość obiektu oraz za pomoc klientowi. Kasjer w supermarkecie ma zatem naprawdę dużo na głowie.
Taka praca jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla dynamicznych osób, które nie lubią nudy. Często wybierają ją studenci, którym zależy na elastycznym grafiku. Z tego samego powodu praca na kasie cieszy się powodzeniem wśród młodych rodziców oraz wśród osób zatrudnionych w innych miejscach, które chcą dorobić do domowego budżetu.
Oczywiście nie brakuje również pracowników, którzy wiążą z danym sklepem swoją przyszłość zawodową. Po kilku latach pracy świetnie znają jego specyfikę i wykonywanie wszystkich czynności przychodzi im znacznie łatwiej. Zdobyte doświadczenie najczęściej przekłada się na awans i związaną z nim podwyżkę.

Praca kasjer Warszawa – gdzie szukać ofert?

Chcesz podjąć pracę jako kasjer w Warszawie? Poszukaj ofert na GoWork.pl. Każdego dnia masz szansę aplikować na dziesiątki nowych ogłoszeń. Możesz dostosować wyświetlane wyniki do swoich preferencji, dzięki użyciu intuicyjnych filtrów.
O pracy na kasie krąży wiele mitów. W niektórych tkwi ziarno prawdy. Jeśli chcesz sprawdzić, który pracodawca traktuje swoich pracowników z szacunkiem, przeczytaj dostępne na jego profilu opinie. Mogą je wystawiać aktualni i byli pracownicy, jak również klienci. Szybko zweryfikujesz, czy złożenie CV do konkretnego sklepu to dobry pomysł.

Praca na kasie – czy miejscowość ma wpływ na warunki?

Zarobki kasjerów nie należą do najwyższych, ale to właśnie w Warszawie i w innych dużych miastach stawki są najatrakcyjniejsze. Podczas gdy w mniejszych miejscowościach trudno o ofertę wyższą niż płaca minimalna, w Warszawie zarobki kasjerów nierzadko przekraczają 5000 zł brutto.
Dodatkowo w stolicy standardem są benefity pracownicze. W ramach zatrudnienia możesz więc liczyć np. na ubezpieczenie grupowe, prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy czy kulturalny albo bony żywieniowe.

Zarobki kasjerów – która sieć płaci najlepiej?

Pod względem popularności wśród klientów, jak i wysokości obrotów, do liderów należą sieci Biedronka, Lidl i Kaufland. Dla potencjalnego pracownika najważniejsze są różnice między oferowanymi przez nie stawkami.
Liderem jest Kaufland, który płaci kasjerom nawet powyżej 5500 zł brutto, bez nadgodzin. Tylko niewiele gorzej wypada Lidl – tutaj można liczyć na wypłatę na poziomie 5000-5500 zł brutto. Biedronka prezentuje się na tym tle nieco słabiej – wypłata kasjera rzadko przekracza 5000 zł brutto. Takie stawki są osiągalne w Warszawie i innych dużych miastach. Pracownicy zatrudnieni na identycznym stanowisku w małej miejscowości, zarobią nawet 20% mniej.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość