Igrzyska w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Igrzyska w Gulczewie (foto)

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Turniej siatkarski, igrzyska sołeckie, koncert disco – polo – to główne atrakcje Festynu Sportowo – Rekreacyjnego, który w Gulczewie odbył się już po raz 16. Dopisała pogoda i… terminarz rozgrywek mundialu, w którym w niedzielę była akurat przerwa.
Na festyn zaprosili: Gmina Wyszków, Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie, Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa i rada sołecka Gulczewa. – Igrzyska sołeckie stały się już piękną tradycją. Niech Gulczewo kojarzy się państwu z życzliwością i gościnnością – witał Sławomir Wróbel.
Najwcześniej, przed południem rozpoczął się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej, do którego zgłosiło się 8 drużyn. Puchar za I miejsce odebrali siatkarze FIT-LAND I: Adrian Grzybowski, Krystian Kruk, Piotr Jurczyk, Dariusz Szulik, Przemysław Czerwiński i Bartosz Karłowicz. II miejsce zajęła drużyna FC Ubojnia w składzie: Łukasz Zdrojewski, Oskar Jackowski, Dominik Choromański, Bartosz Deptuła, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski i Olek Purgacz. III miejsce - drużyna Sikalafą w składzie: Michał Urbaniak, Mateusz Obrębski, Kamil Obrębski, Jacek Obrębski, Bartosz Wartecz-Wartecki, Mateusz Rozwadowski, Kamil Bodzon, Cezary Borzymek, Nikodem Obrębski, Dominik Czajkowski.
Mecz towarzyski rozegrali radni miejscy i mieszkańcy Gulczewa. Z wygranej cieszyć mogli się gospodarze.
Atrakcją festynu w Gulczewie są konkurencje, wymagające od uczestników siły, wytrwałości, ale i sprytu. Prawdziwą próbą wytrzymałościową była dla panów ściana płaczu - konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi hantlami. Najdłużej, 4,05 min. wytrzymał Adam Rosiński. II miejsce zajął Paweł Sarnacki (3,37 min.), III – Szymon Kołodziejczyk (3,08 min.).
Panowie chętnie zgłaszali się również do konkurencji polegającej na rzucie workiem wypełnionym sianem. Na prawie 12 m worek rzucił Adam Rosiński z Mystkówca. II miejsce zajął Paweł Sarnacki z Leszczydołu-Działek (10,40 m), III – Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu-Podwielątek (10,30 m).
Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji jest przeciąganie ciągnika. Najsprawniej z zadaniem poradziło sobie w tym roku Gulczewo, drugi był Leszczydół, trzecie – Rybno.
Nie zabrakło odważnych pań i panów chętnych do udziału w konkurencji dojenia krowy. Najwięcej mleka w wyznaczonym czasie wydoił Janusz Rogulski z Leszczydołu-Podwielątek (950 ml). II miejsce zajęła Urszula Gemza z Gulczewa (900 ml), III – Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin (850 ml).
Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencka piramida skrzynek. Uczestnicy mieli większe szanse na wygraną z uwagi na nieobecność niepokonanego od kilku lat Łukasza Kędziora. Konieczna była dogrywka, ponieważ piramidę z 15 skrzynek udało się ustawić trzem panom Pawłom. Ostatecznie I miejsce zajął Paweł Pomaski, II – Paweł Styś, III – Paweł Skoczeń.
Po zmaganiach rekreacyjno – sportowych przyszedł czas na część artystyczną. Najpierw wystąpił zespół Bobi, później zespół Ellixir. Wieczorem rozlosowano nagrody główne w zabawie fantowej, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do wygrania było 250 nagród, m.in. rowery, piła spalinowa, telewizor, myjka ciśnieniowa, tablet i laptop.
Na uczestników festynu czekało mnóstwo stoisk, m.in. gastronomicznych i piwny ogródek, na najmłodszych - dmuchany plac zabaw, meleks i wspaniała zabawa w pianie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Święta wielkanocne i wiosenne zwyczaje

Święta wielkanocne i wiosenne zwyczaje

zobacz więcej
Próbowali okraść magazyn w Wyszkowie. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Próbowali okraść magazyn w Wyszkowie. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Dwóch mężczyzn, Polaka i Ukraińca, policja zatrzymała pod zarzutem usiłowania włamania do magazynu w Wyszkowie.
zobacz więcej
Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Porządki w ogrodzie? Dowiedz się, jak powinno się postępować z odpadami!

Wiosna stanowi jedną z najlepszych pór roku na dokonanie diametralnych porządków w ogrodzie – tak, by latem móc cieszyć się pięknem zielonej przestrzeni pełnej kwiatów, a także przydomowych upraw. Aura tej pory nierzadko zachęca nawet największych wielbicieli czterech ścian do przebywania na zewnątrz, zaś przestrzeń zaniedbana w czasie zimy zdecydowanie potrzebuje konkretnego uporządkowania. To właśnie po zimie ogrodowe rośliny budzą się do życia; inne niszczone są przez mrozy, brak światła słonecznego oraz nadmierną wilgoć. W efekcie ogród wymaga pracy. Podczas takich prac zazwyczaj powstaje masa odpadów; chociaż intuicja może podpowiadać, że sterta ziemi, kamieni czy gałęzi wcale nie zalicza się do grona śmieci, rzeczywistość jest nieco odmienna. Po wiosennych porządkach pozostać mogą między innymi odpady zielone, wielkogabarytowe oraz inne, których nie da się zaliczyć do żadnej kategorii. Już dziś dowiedz się, jak charakteryzować dane pozostałości po sprzątaniu ogrodu, a także co konkretnie zrobić, by pozbyć się ich z ogrodu.
zobacz więcej
Ranni kierowcy, pasażerowie, motocykliści, pieszy i rowerzystka

Ranni kierowcy, pasażerowie, motocykliści, pieszy i rowerzystka

Święta wielkanocne, niestety, nie należały do bezpiecznych na drogach powiatu wyszkowskiego. Podczas czterech świątecznych dni doszło aż do 7 wypadków i 12 kolizji.
zobacz więcej