I znów zderzenie na skrzyżowaniu ulic Graficznej i Towarowej

Wydarzenia

I znów zderzenie na skrzyżowaniu ulic Graficznej i Towarowej

19.06.2024
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. KP PSP Wyszków
Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło we wtorek 18 czerwca na ostatnio bardzo feralnym skrzyżowaniu ulic Graficznej i Towarowej. Czy planowane dodatkowe oznakowanie poprawi bezpieczeństwo?
 
W ostatnich miesiącach nie ma chyba tygodnia, by na tym skrzyżowaniu nie doszło do stłuczki lub wypadku. Tym razem zderzenie było dość groźne, bo do szpitala trafiły dwie osoby.
Wypadek miał miejsce we wtorek po godz. 10. Kierujący skodą octavią 50-latek nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniemu mężczyźnie, który jechał VW touranem. Obaj kierowcy są mieszkańcami powiatu wyszkowskiego. Do szpitala zostali przewiezieni ranni kierowca i pasażer skody.
Będzie STOP i linie wibrujące
O poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu wyszkowska policja zwróciła się do urzędu miejskiego. - Oznakowanie jest prawidłowe, ale kierujący się do niego nie stosują - mówi rzeczniczka policji mł. asp. Wioleta Szymanik.
Sugestia policji i urzędników jest taka, by na skrzyżowaniu ustawić znak STOP, a na jezdni namalować czerwone linie wibrujące, jak przy przejazdach kolejowych.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość