„Hutnik” zaprasza do galerii

Wydarzenia

„Hutnik” zaprasza do galerii

03.03.2021
autor: WOK Hutnik
Do 20 kwietnia w galerii WOK Hutnik można oglądać wystawę malarstwa Arkadiusza Michalika.
 
Autor jest absolwentem wydziału sztuk pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas studiów uczestniczył w zajęciach z grafiki pod kierunkiem prof. Mirosława Piotrowskiego i prof. Piotra Gojowego, malarstwa pod kierunkiem prof. Waldemara Woźniaka oraz rzeźby pod kierunkiem prof. Krzysztofa Mazura. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. w: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Galerii Teatru Rampa w Warszawie, Galeria AD-HOC w Ursusie, Galeria Abakus w Warszawie.
Początkowo interesował się grafiką warsztatową, a z czasem także grafiką komputerową, które to techniki sporadycznie uprawia do dziś. Od pewnego czasu swoją uwagę i działania plastyczne przeniósł na malarstwo olejne, a ostatnio zajmuje się suchą pastelą.
Na wystawie prezentowane są obrazy olejne i pastele. Obrazy olejne należą do cyklu pt. „Eden” i są częścią większej całości. Eden - miejsce spotkania Boga z człowiekiem, „z jednej strony istota ludzka i jej geniusz, wyrażony przez maszyny i urządzenia, a z drugiej niedościgniona w swym bogactwie natura, której częścią jest też człowiek, jako dzieło Boże” – o swoich obrazach mówi Arkadiusz Michalik.
Natomiast pastele są swoistym zapisem podróży artysty. W prezentowanych pracach dominującym tematem jest miasto, często pokazane w sposób nietradycyjny, który skłania do zastanowienia i głębszej refleksji.
Wystawa czynna do 20 kwietnia, zwiedzanie, oczywiście, w reżimie sanitarnym.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Umowa spółki — co powinna zawierać?

Umowa spółki — co powinna zawierać?

Bez wątpienia umowa spółki jest fundamentem działalności wspólników i określa wiele istotnych aspektów funkcjonowania firmy. W praktyce tworzenie jej jest bardzo ważnym etapem dla przedsiębiorców, który wymaga precyzyjnego opracowania i zrozumienia. Co ważne, jej sporządzenie, jak i podpisanie powinno odbywać się w obecności notariusza. Wyjaśniamy dzisiaj, co powinna zawierać umowa spółki, aby zapewnić jasność i pewność prawną. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do jej sporządzenia
zobacz więcej
Znęcał się nad 80-letnią matką. Ma zakaz zbliżania się

Znęcał się nad 80-letnią matką. Ma zakaz zbliżania się

Policjanci zatrzymali 57-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec 80-letniej matki. Wszczynał awantury, ubliżał, nieustanne niepokoił seniorkę, a nawet zamknął ją na balkonie i groził pozbawieniem życia.
zobacz więcej
Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Po raz trzeci tym roku miłośnicy muzyki organowej mogli w sanktuarium św. Idziego wysłuchać koncertu w wykonaniu dr. Rafała Sulimy – organisty, dyrygenta chóru, wykładowcy improwizacji, śpiewu i akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. W niedzielę 3 września zabrał ze sobą do Wyszkowa ełcki chór Kontrapunkt.
zobacz więcej
Trzymajmy się morza, trzymajmy się rzeki Bug (FOTO)

Trzymajmy się morza, trzymajmy się rzeki Bug (FOTO)

Przed sobotnim spływem kajakowym odbyła się uroczystość zaślubin z Bugiem, upamiętniająca 103. rocznicę zaślubin Polski z morzem.
zobacz więcej