Grzegorz Nowosielski na pokładzie Szymona Hołowni (foto) (wideo)

Wydarzenia

Grzegorz Nowosielski na pokładzie Szymona Hołowni (foto) (wideo)

20.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Burmistrz Grzegorz Nowosielski dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Nowych członków swojej partii Szymon Hołownia przedstawił we wtorek 20 kwietnia podczas konferencji prasowej w sejmie. To burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, warszawska aktywistka Wanda Brociek oraz bielski poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.
- Przyjmujemy do ruchu tylko tych, co do których jesteśmy w 100% przekonani, że pomogą nam wygrać wybory, które są naszym celem - podkreślił Szymon Hołownia. - To z nimi na pokładzie zamierzamy doprowadzić do realizacji naszych celów, do zmiany jakości polskiej polityki. Pokazać, że nowa jakość w tej polityce naprawdę jest możliwa. To ludzie z doświadczeniem, którzy polityki samorządowej, czy sejmowej, czy obywatelskiej działalności liznęli. Takich ludzi potrzebujemy. 
- Kiedy piąty raz wygrywałem wybory na burmistrza Wyszkowa, czułem ogromne poparcie społeczne. Myślę, że te 19 lat pracy na tym stanowisku dało mi pewien bagaż doświadczenia - na konferencji mówił Grzegorz Nowosielski. - Bardzo chętnie podzielę się nim przy pracach programowych Polski 2050. My samorządowcy zawsze musimy być blisko ludzi. Nie wybieramy ideologii, bo ścieżka rowerowa czy obwodnica nie jest lewicowa czy prawicowa. Dla nas sprawy wielomilionowych inwestycji są tak samo ważne jak dziura we wspomnianej ścieżce rowerowej. To sprawia, że bardzo blisko mi do tego ruchu, który również chce być blisko ludzi, blisko ludzkich spraw, rozwiązywać ich problemy. Reforma samorządowa jest bardzo dobrze oceniana przez społeczeństwo, samorządy generalnie cieszą się poparciem społeczeństwa. Trzeba powiedzieć, że w tej chwili samorządy czekają trudne czasy, ale nie tylko ten rząd odbiera nam kompetenecje i zmniejsza wydatki, daje nam zadania, nie finansując. Od lat 90. jest to domeną wszystkich rządów, które widzą w samorządach jeszcze rezerwy finansowe, które można wykorzystać. Bardzo się cieszę z zaproszenia do tej inicjatywy.
 

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość