Grzegorz Kajdanowicz mistrzem mowy polskiej

Wydarzenia

Grzegorz Kajdanowicz mistrzem mowy polskiej

25.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka, fot. fakty.tvn24.pl
W poniedziałek 24 września ogłoszono nazwiska czworga laureatów programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Wśród laureatów jest pochodzący z Wyszkowa dziennikarz Grzegorz Kajdanowicz.
Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, którego celem jest popularyzacja języka polskiego i uhonorowanie nagrodami osób, które, według powszechnie uznanych kanonów, zasługują na miano Mistrzów Mowy Polskiej. W gronie tegorocznych laureatów jest pochodzący z Wyszkowa znany dziennikarz TVN i TVN24 Grzegorz Kajdanowicz.
Mistrzami Mowy Polskiej zostali również dziennikarz Grzegorz Markowski, piosenkarka Halina Frąckowiak oraz rolnik, zarządca spółki „Majątek Rogalin” Mikołaj Pietraszak-Dmowski (do tytułu Mistrza Mowy Polskiej w tym roku nominowanych było 11 osób). 
Tytuł „Vox Populi” Mistrza Mowy Polskiej otrzymała dziennikarka Programu III Polskiego Radia Katarzyna Stoparczyk, natomiast nagrodę specjalną - Wawrzyn Mowy Polskiej - otrzymał aktor Franciszek Pieczka.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

ŻYCIE W PEŁNI: Co mi w duszy gra? Czyli jak żyć w zgodzie ze sobą

Wszyscy odgrywamy w życiu różne role. Często jednak staramy się sprostać oczekiwaniom innych, mimo że nie są one zgodne z naszymi wartościami i przekonaniami. Zdarza się również, że sami od siebie wymagamy tego, na co w rzeczywistości nie mamy ochoty. Wówczas żyjemy nie po swojemu, a robimy jedynie to, co „musimy”, bo tak „trzeba”. Warto się wtedy zatrzymać i zadać sobie kilka pytań: kim naprawdę jestem lub chcę być? W jakich sytuacjach czuję się dobrze? Co daje mi radość? Co mnie powstrzymuje? Gdy poznamy samych siebie, łatwiej będzie nam kreować swoją drogę w taki sposób, który dodaje nam energii, a nie ją odbiera.
zobacz więcej
Zasłużeni dla powiatu (foto)

Zasłużeni dla powiatu (foto)

Siostra Cecylia Lewandowska, DAR-POL Dariusz Kulesza, Andrzej Rębowski i Klub Biegacza Wyszków - to laureaci głównych Nagród Starosty Powiatu Wyszkowskiego za wkład na rzecz rozwoju i promocji powiatu. Uroczystość odbyła się, tradycyjnie już, w Tłusty Czwartek w WOK Hutnik.
zobacz więcej
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o wózkach widłowych elektrycznych!

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o wózkach widłowych elektrycznych!

Współcześnie mali i średni przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup nowych czy używanych wózków widłowych. Nie jest to chwilowa moda, a raczej sensowne rozwiązanie umożliwiające poprawienie komfortu i wydajności pracy całej firmy.
zobacz więcej
KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

KINO: „Tacy jak My”, „Epoka lodowcowa 5”

Niezwykły dokument o Powstaniu Warszawskim i kolejną część kultowej już „Epoki lodowcowej” można oglądać w naszym kinie od piątku, 12 sierpnia.
zobacz więcej