Po czym poznać dobry grzebień?
Grzebienie różnią się od siebie przeznaczeniem. Stosuje się je do stylizacji, rozczesywania i strzyżenia włosów, a także do pielęgnacji zarostu oraz profilowania brody. Nierzadko okazują się również pomocne przy zabiegu koloryzacji. Dobry grzebień fryzjerski w połączeniu z talentem i ze specjalistyczną wiedzą, pozwoli stworzyć doskonałą fryzurę i ułatwi wykonywanie nawet najbardziej zaawansowanego zabiegu. Przed zakupem grzebienia warto wziąć pod uwagę kilka aspektów; liczy się:
- precyzja wykonania,
- sposób rozstawienia ząbków,
- kształt grzebienia,
- rodzaj tworzywa, który decyduje o trwałości i odporności.
Pamiętaj, że dobry grzebień fryzjerski powinien być odporny na działanie wysokiej temperatury, wody i kosmetyków używanych w zakładzie fryzjerskim. Dodatkowo powinien być elastyczny i ergonomiczny, aby dobrze układał się w dłoni i ułatwiał manewry podczas czesania, strzeżenia czy modelowania. Zwróć też uwagę na zaokrąglone końce ząbków, głównie po to, aby nie uszkodzić skóry głowy ani włosów.
Profesjonalny grzebień fryzjerski to bezpieczeństwo dla Twoich klientów, oraz zapewnienie komfortu pracy stylisty. zastanawiasz się, gdzie kupić dobry grzebień fryzjerski? Szeroki wybór najróżniejszych, doskonałych grzebieni o wysokiej jakości znajdziesz m.in. na stronie https://hairpro.pl/grzebienie-fryzjerskie. To profesjonalny sklep fryzjerski online!
Rodzaje grzebieni fryzjerskich
- Z uchwytem - idealny do rozczesywania suchych i mokrych włosów; pomocny także przy równomiernym nanoszeniu odżywek na całą długość włosów.
- Uniwersalny - nadaje się zarówno do strzyżenia, jak i układania fal i robienia ondulacji wodnej.
- Styler - o luźnym rozstawie zębów; używany do nadania efektu puszystości włosów, a także podczas mycia czy nanoszenia pianki utrwalającej.
- Do strzyżenia - stosuje się go przy rozdzielaniu i czesaniu włosów podczas strzyżeń.
- Do cieniowania - z jednej strony nieco dłuższy, a z drugiej wąski i giętki o drobnych ząbkach; jego budowa ułatwia skracanie włosów nawet przy samej skórze głowy. Fryzjerzy używają go ponadto do przycinania zarostu.
- Do układania fal - jest wygięty grzbiet, więc ułatwia tworzenie fal na wybranych partiach włosów tak, by nie naruszyć ukończonych części fryzury.
- Do tapirowania - ma rozmieszczone naprzemiennie krótkie i długie ząbki, co ułatwia tapirowani i zaczesanie gładkiej warstwy włosów na te natapirowane.
- Ze szpikulcem plastikowym - by wydzielać, rozluźniać i unosić wybrane partie fryzury.
- Ze szpikulcem metalowym - by rozdzielać nim nawet bardzo cienkie pasma włosów, chętnie używany podczas ondulacji.