Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

Wydarzenia

Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce (foto)

10.07.2017
autor: Teresa Przygoda
Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” działający przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wystąpił w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca „Kurpie”. „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru” był inspirowany dwiema rzekami, które wspólnie dopływają do jednego celu. Oba zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione i to już drugi taki koncert, pierwszy miał miejsce w Domu Kultury „Hutnik”. Łączy ich zamiłowanie do tańca i polskiego folkloru, szczególnie tego z Mazowsza. 
Zespół „Wyszków” wystąpił z tym samym repertuarem, co w Wyszkowie. Wystąpili absolwenci i najmłodsi, którzy dopiero stawiają swoje kroki na dużej scenie. Koncert przygotował nowy choreograf Bartosz Wójcik. Zespół „Kurpie” prowadzi ojciec Bartosza, Jacek Wójcik.
Licznie zgromadzona publiczność podziwiała kunszt wokalny i taneczny zespołów oraz barwne stroje i tańce ludowe z różnych regionów Polski. Występ bardzo się podobał. Uznano, że był to wspaniały spektakl muzyczno – taneczny. Były podziękowania i gratulacje, a na zakończenie spotkanie integracyjne członków zespołu i wielbicieli ich talentu.
Z występu ZPiT Wyszków był dumny obecny na koncercie dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach Krzysztof Ochmański i opiekujący się zespołem nauczyciele Iwona Ochmańska i Elżbieta Szymańska.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na oddziały trafią tylko pacjenci ujemni

Na oddziały trafią tylko pacjenci ujemni

Od poniedziałku 20 kwietnia każda osoba przyjmowana do wyszkowskiego szpitala ma wykonywany test na koronawirusa. Na właściwy oddział trafi dopiero po uzyskaniu ujemnego wyniku.
zobacz więcej
Wagary z wojskiem (foto)

Wagary z wojskiem (foto)

… są popularne - z frekwencji podczas zorganizowanych już po raz dziewiąty Wiosennych Spotkań z Wojskiem cieszy się komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Leszek Wieczorek. Gwiazdą tegorocznej imprezy był czołg Leopard 2A5.
zobacz więcej
Pięknie, ale drogo (foto)

Pięknie, ale drogo (foto)

Po raz pierwszy w historii wyszkowskiego samorządu, gmina Wyszków wydała w ciągu roku ponad 200 mln zł. Czy wydatki w 2018 r. były uzasadnione?
- Rekordowe, ale wydawane w roku wyborczym – ocenił radny Adam Szczerba, zgłaszając szereg krytycznych uwag.
- Chciałabym usłyszeć, że cokolwiek się panu w Wyszkowie podoba – komentowała przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Oddali życie za marzenia o niepodległej ojczyźnie. Naszym obowiązkiem jest o nich pamiętać (FOTO)

Oddali życie za marzenia o niepodległej ojczyźnie. Naszym obowiązkiem jest o nich pamiętać (FOTO)

22 stycznia, w 159 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, największego zrywu narodowego przeciw jednemu z zaborców – Cesarstwu Rosyjskiemu, odbyła się uroczystość w Kamieńczyku. – Tradycyjnie, jak co roku, z inicjatywy PiS w Wyszkowie spotykamy się w tym najważniejszym miejscu dotyczącym powstania styczniowego – mówił Waldemar Sobczak, przewodniczący powiatowych struktur PiS – żeby uczcić pamięć walczących w powstaniu styczniowym. 
zobacz więcej