Gonitwy na koniec sezonu (foto)

Wydarzenia

Gonitwy na koniec sezonu (foto)

11.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. urząd miejski
Ponad 70 koni wzięło udział w Hubertusie’2017, w sobotę 7 października.
Miłośników koni już po raz kolejny do miejscowości Tumanek zaprosili tamtejsza rada sołecka, Burmistrz Wyszkowa i wyszkowski okręg Związku Piłsudczyków RP.
Hubertus to święto organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, zwykle w okolicach 3 listopada. Nazwa pochodzi od świętego Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców, którego wspomnienie obchodzone jest właśnie 3 listopada.
Z Pucharami Burmistrza Wyszkowa za wygrane gonitwy za lisem do domów wrócili Alan Słowik z Warszawy (mała gonitwa) i Maciej Rasiński z Zegrza (duża gonitwa). Daniel Pietrzak z Radzymina zwyciężył w zawodach kawaleryjskich o szablę rotmistrza Józefa Najnerta, Dawid Giera z Radzymina - w zawodach cross.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pokazy kaskaderskie na targowicy (foto, wideo)

Pokazy kaskaderskie na targowicy (foto, wideo)

Przejazd przez ścianę ognia, jazdę samochodem na dwóch kołach i inne pokazy kaskaderskie można było zobaczyć w niedzielę podczas Monster Truck Show na targowisku miejskim. Dla dzieci wielką frajdą było wejście na monster trucka. 
zobacz więcej
Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

18 listopada 2018 r. przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie uroczyście został odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany żołnierzom podziemia antykomunistycznego i wszystkim walczącym o niepodległość Polski. Po uroczystości na przykościelnym placu odbył się piknik militarny. Dzień był zimny i mglisty, ale nie padało. Uroczystość, objętą patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, poprzedziła w sanktuarium św. Rodziny Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek; on też wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą Józefa Kowalewskiego oraz chór parafialny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Do tej pory to naród decydował…

Do tej pory to naród decydował…

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi zapowiadane zmiany w ordynacji wyborczej, obecna kadencja będzie ostatnią dla burmistrza i wszystkich wójtów w powiecie wyszkowskim. Szansę na kolejny wybór być może miałby tylko wójt gminy Zabrodzie, ponieważ funkcję objął w trakcie kadencji. Jak pomysł na ograniczenie kadencyjności oceniają nasi włodarze z najdłuższym stażem?
zobacz więcej
KONKURS: Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

KONKURS: Co to za miejsce i z czym Ci się kojarzy?

- do udziału w konkursie zapraszamy internautów, którzy lubią nas na Facebooku. Do wygrania voucher wartości 100 zł w Manhattanie.
zobacz więcej