Głosuj na wyszkowską bibliotekę

Wydarzenia

Głosuj na wyszkowską bibliotekę

28.09.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W ramach akcji „Przerwa na wspólne czytanie” firma Kinder ogłosiła konkurs dla bibliotek i jej czytelników. Biblioteki, które zbiorą najwięcej głosów, wygrają spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem. Do wygrania jest też 300 zestawów książek. Warto się więc zaangażować i zagłosować na wyszkowską bibliotekę.
 
Głosowanie na stronie kinder.com potrwa do końca października. Każdy może dziennie oddać jeden głos.Biblioteki, które zajmą miejsca 1-5 odwiedzi Michał Rusinek. Miejsca 1-100 otrzymają zestawy książek wartości 1.000 zł, miejsca 101-300 - zestawy wartości 500 zł.
Michał Rusinek jest literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk medycznych, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiele osób kojarzy go z Wisławą Szymborską, bo przez lata był sekretarzem noblistki. Jest też autorem serii rymowanek dla dzieci. Te książki zostały napisane, żebyście mogli je czytać z dzieckiem w każdej wolnej chwili, a także czerpać pomysły do wspólnej zabawy i spędzania czasu razem! Czytanie rozwija wyobraźnię dziecka i wzbogaca jego zasób słów, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Dziecko, czytając z rodzicami, czuje się bezpieczne i kochane. Czytajcie z dzieckiem. Podarujcie mu wspólne chwile, bo czytanie to kochanie! - do czytania dzieciom zachęca autor.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pijana kobieta rozbiła dwa samochody

Pijana kobieta rozbiła dwa samochody

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance powiatu wyszkowskiego, która po pijanemu wsiadła za kierownicę i uderzyła w dwa samochody stojące na parkingu. Dalszą jazdę uniemożliwili jej świadkowie, zabierając kluczyki do auta.
zobacz więcej
Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Z wdzięczności dla seniorów (foto)

Niezwykle cenną i wartą naśladowania inicjatywą jest Niedziela Seniora, która już szósty raz odbyła się w Lucynowie Dużym. – To szczególne święto. Święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia – podkreślają organizatorzy. – Benjamin Franklin powiedział: Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. Wszystkim państwu życzymy więc braku czasu. Specjalne życzenia i gratulacje odebrali świętujący 60-lecie małżeństwa Stanisława i Stanisław Wydry-szkowie oraz 90-latka Genowefa Świętoń.
zobacz więcej
Po pijanemu jechał skuterem. Nacisnął nieodpowiedni hamulec…

Po pijanemu jechał skuterem. Nacisnął nieodpowiedni hamulec…

2,5 promila alkoholu miał mężczyzna, który przewrócił się na skuterze. Do wypadku doszło, bo… nacisnął nie ten hamulec, co trzeba.
zobacz więcej
Truliśmy się w niedzielę

Truliśmy się w niedzielę

Przez 2 tygodnie, do 18 grudnia, jakość powietrza w Wyszkowie sprawdzało Polskie Radio RDC i Warszawa Bez Smogu. Wyszków jest jednym z sześciu miast na Mazowszu, gdzie prowadzona jest akcja. W niedzielę 17 grudnia po południu norma szkodliwych substancji w powietrzu została przekroczona aż pięciokrotnie!
zobacz więcej