Gaszenie pożaru śmieci przy ul. Leśnej trwało prawie 5 godzin (FOTO, WIDEO)

Wydarzenia

Gaszenie pożaru śmieci przy ul. Leśnej trwało prawie 5 godzin (FOTO, WIDEO)

21.07.2022
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, KP PSP Wyszków
Prawie 5 godzin trwało gaszenie pożaru na terenie bazy przeładunkowej śmieci przy ul. Leśnej. Gryzący i śmierdzący dym widać i czuć z daleka.
 
Wezwanie do pożaru straż pożarna otrzymała w środę 20 lipca ok. godz. 16. Pierwotnie pojawiła się informacja, że płoną odpady śmieci w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pożar wybuchł jednak w znajdującej się w tym samym miejscu, na terenie WCMB, bazie przeładunkowej odpadów, które z terenu sołectw na terenie gminy Wyszków zbiera ostrołęcka firma MPK. Prowadzi ona zresztą również miejski PSZOK. 
„Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu łącznie 6 prądów wody w natarciu na pożar” - informuje wyszkowska Komenda Państwowej Straży Pożarnej. - „Praca strażaków wspierana była przez ładowarkę teleskopową udostępnioną przez zarządcę obiektu. Po opanowaniu pożaru i ugaszeniu ognia, przelewano wodą pojedyncze, jeszcze tlące się miejsca. W trakcie prowadzenia działań ruch drogowy na ul. Leśnej został czasowo wstrzymany. W związku z intensywnym zadymieniem, jakie towarzyszyło akcji gaśniczej, strażacy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Dodatkowym obciążeniem dla strażaków była wysoka temperatura powietrza.”
Akcja gaśnicza trwała 4 godziny 51 minut i brało w niej udział 34 strażaków.
W piątek PSZOK funkcjonuje bez zakłóceń.


 

 

 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość