Gadżety reklamowe – kiedy z nich skorzystać, a kiedy zrezygnować?

Wydarzenia

Gadżety reklamowe – kiedy z nich skorzystać, a kiedy zrezygnować?

26.09.2020
autor: materiał zewnętrzny
Kto nie znajdzie w domu smyczy czy kubka sygnowanego logo konkretnej firmy? Gadżety reklamowe, istnieją w świadomości wielu osób jako akcesoria rozdawane przy każdej możliwej okazji. Od zawsze były chętnie przyjmowane przez potencjalnych klientów. Jednak przychodzi ten moment, kiedy warto się zastanowić czy korzystanie z nich ma sens?
 

Gadżety reklamowe

Istotne i skuteczne narzędzie promocyjne w osiąganiu wyznaczonych celów. Gadżety reklamowe to jeden z elementów strategii marketingowej. Dzięki ich odpowiedniemu zastosowaniu firma może kształtować relacje z klientami i wyróżnić się na tle konkurencji.

Corocznym momentem rozważań nad sensownością korzystania z gadżetów reklamowych jest planowanie budżetu. Często uwzględnienie kosztów na promocję nie jest kluczowym punktem w spodziewanych wydatkach. Przyczyn może być wiele – brak środków finansowych czy niechęć do gadżetów reklamowych, wynikająca z braku skuteczności wcześniejszych akcji.

Firmy dostrzegają korzyści w tym zakresie, jednak nie zawsze mogą pozwolić sobie na przeznaczenie środków na ten cel. Niska wysokości wydatków na cele promocyjne wiąże się ograniczeniem korzystania z gadżetów reklamowych lub całkowitej rezygnacji z nich. Czy słusznie?

Zalety

Każdy lubi dostawać upominki. Mogą to być uniwersalne parasolki, praktyczne kubki, takie jak te https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/kubki-reklamowe/, czy nieco bardziej zaawansowane rozwiązania jak pendrive. Rozdawanie gadżetów pomaga:

 • Zdobywać zainteresowanie i satysfakcję klienta
 • Wzmocnić więzi z klientem
 • Budować lojalność, świadomość, rozpoznawalność i przywiązanie do marki
   

Jakie powinny być gadżety reklamowe?

Gadżety reklamowe na każdym etapie powinny wzbudzać pozytywne skojarzenia w obdarowanej osobie. Dlatego przy ich tworzeniu ważne są:

 • Dobranie do specyfiki branży
 • Jakość
 • Funkcjonalność
 • Innowacyjność i oryginalność

Żaden z tych czynników nie może być bagatelizowany.

Ze strony firmy niezwykle istotne jest połączenie powyższych czynników z korzystną ceną – jednak pamiętaj, tani nie znaczy dobry!
 

Jak się wyróżnić na tle konkurencji?

Gadżety reklamowe to skuteczny sposób na przyciągniecie nowych klientów lub podziękowaniem obecnym za wybór Twojej firmy.

Pamiętaj, że wiele marek jest świadomych korzyści, jakie pozwala osiągnąć rozdawanie upominków reklamowych. Jak nie zginąć pośród rozdawanych gadżetów?

 • Jakość, funkcjonalność i oryginalność – to kluczowe czynniki, którymi powinieneś się kierować. Niech rozdawane przez Ciebie gadżety odznaczają się trwałością, bazując na pytaniu, czy taki upominek byłby praktyczny dla Ciebie? Ciekawy design i estetyka to klucz do pozostania zapamiętanym.
 • Personalizacja i indywidualne podejście – tratuj klienta podmiotowo i podkreśl jego wyjątkowość.
 • Element zaskoczenia – klienci mają wszystko, czego potrzebują. Daj im coś, czego jeszcze nie znają!
 • Dbaj o swoich klientów, reaguj na ich potrzeby, spełniaj ich oczekiwania i dostarczaj im pozytywnych emocji.

   

Gadżety reklamowe – zasady tworzenia

Skuteczny gadżet to taki, którego wytworzenie potrafisz uzasadnić. Pomogą Ci w tym trzy pytania:

 • Po co? Czyli jakie dodatkowe cele, poza promocyjnymi, ma realizować rozdawanie gadżetu.
 • Dla kogo? Polega na określeniu grupy docelowej – charakterystyka powinna być jak najdokładniejsza: płeć, wiek, styl życia, zainteresowania i oczekiwania. Poznanie osób, które obdarujesz upominkiem, zwiększa satysfakcję z jego otrzymania.
 • Gdzie? Czyli miejsce, w którym będziesz rozdawać gadżet.

Gadżety reklamowe mają w sobie ogromny potencjał, pod kilkoma warunkami – poniesione koszty nie ograniczają ich jakości, funkcjonalności i oryginalności.

Pamiętaj, że są to działania, których efekty dostrzeżesz w dłuższej perspektywie. Nie zniechęcaj się po jednej nieskutecznie przeprowadzonej akcji promocyjnej. Ucz się na błędach, wyciągaj wnioski i nie powtarzaj ich w przyszłości.

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość