Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

Wydarzenia

Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

20.07.2018
autor: opr. red., fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek 20 lipca otworzyła 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.
Na odcinku Wyszków – Poręba ruch ma być puszczony na przełomie września i października, Poręba – Ostrów Maz. pod koniec sierpnia.
Ponad 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym 2016, ruch puszczony został 20 lipca. Gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery), jak i te chroniące środowisko (ekrany, większość przejść dla zwierząt). Do końca sierpnia wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. 
Ten fragment biegnie właściwie po starym śladzie DK 8. Długość odcinka - 9,4 km, szerokość pasów ruchu – po 3,5 m, szerokość pasów awaryjnych – po 2,5 m, szerokość pasa rozdzielającego – 12 m, nawierzchnia – bitumiczna, węzły drogowe w Podborzu i Prosienicy, cztery wiadukty drogowe nad trasą główną, jedna kładka dla pieszych, dwa duże przejścia dla zwierząt (górą). Wartość kontraktu wynosi 248,89 mln zł brutto.
W budowie jest jeszcze fragment od S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km (nawierzchnia z betonu cementowego) podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba (puszczenie ruchu wrzesień/październik br. oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka (koniec sierpnia br.).
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość