Fototapeta na wymiar – idealne dopasowanie

Wydarzenia

Fototapeta na wymiar – idealne dopasowanie

17.09.2021
autor: materiał zewnętrzny
Jeśli poszukujemy ciekawego sposobu na wykończenie ściany w salonie, sypialni, dziecięcym pokoju, kuchni czy przedpokoju fototapeta na wymiar to rozwiązanie, które nas zadowoli. Szybkość montażu, dopasowanie wymiarów i efekty wizualne sprawiają, że fototapety znów święcą triumfy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.
 

Przestrzenne efekty w niewielkich pomieszczeniach

Dużym zainteresowaniem wśród całej gamy motywów ściennych cieszą się fototapety z efektem 3D. Geometryczne kształty, przestrzenne ujęcie czy głęboka perspektywa ujęta na płaskiej ścianie sprawiają wrażenie większego, bardziej przestronnego pomieszczenia. Fototapeta na wymiar przedstawiająca szeroko otwarte okno, umieszczona na ścianie w niedoświetlonej sypialni, zmniejszy poczucie klaustrofobii i rzuci „nowe światło” na pokój. Perspektywa kolumn, futurystyczny tunel czy tajemniczy most prowadzący w głąb zielonego lasu tropikalnego to tylko kilka przykładów inspirujących motywów, wprowadzających nas w świat iluzji i zmieniających przestrzeń salonów. Głębia oceanu czy kosmiczny mecz zmienią z kolei dziecięcy pokój w niesamowity świat pełen przygód, wywołując zachwyt i pobudzając wyobraźnię.
 

Motywy roślinne a fototapeta na wymiar

Wybierając fototapetę do domu, powinniśmy kierować się przede wszystkim ulubioną estetyką. Obraz na ścianie będzie wprawiał nas w dobry nastrój, przywoływał wspomnienia czy wywoływał pragnienie wyjazdu, np. na rajską wyspę czy w ukochane góry. Motywy roślinne mają działanie uspokajające i wspomagają wypoczynek. Dlatego tak lubiane są fototapety na wymiar z obrazem słonecznej dżungli, kwietnej łąki, nostalgicznych piwonii, lawendowego pola czy brzozowego gaju. Wybór kwiatów, drzew, okazałych liści monstery może okazać się aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę.

Możliwość dopasowania i zamówienie fototapety na wymiar pozwoli dobrać idealny rozmiar praktycznie do każdego pomieszczenia. Dokładnie zmierzenie szerokości i wysokości ściany czy fragmentu, na którym planujemy umieścić fototapetę, pozwoli nam uniknąć docinania czy żmudnego dopasowywania w czasie montażu.
 

Fototapeta na wymiar dla miłośników architektury

Fototapeta na wymiar to z pewnością bardzo wyrazisty element dekoracyjny, który nadaje charakter przestrzeni. Może przenieść nas na piaszczyste wybrzeże, w skaliste góry albo do centrum gwarnego miasta. Miłośnicy architektury mają szerokie pole do popisu, gdyż oferta tapet z motywem miejskiego krajobrazu, tajemniczych tuneli czy niesamowitych konstrukcji mostów jest bardzo bogata. Decydujący może okazać się dobór kolorystyczny. Ten sam motyw, np. panoramy Nowego Jorku, przedstawiony w odcieniach błękitu, szarości, zachodzącego słońca, burzowej nocy czy kolorowych refleksów zmienia całkowicie odbiór i styl salonu. A może kontrastowa żółta taksówka na tle miasta sfotografowanego w czarno-białej tonacji ?

Niezależnie od tego, jaki motyw fototapety jest nam najbliższy, ważne, by przed ostatecznym wyborem zastanowić się, jaki charakter ma mieć pomieszczenie i jaki efekt ma wywoływać idealnie dopasowana fototapeta na wymiar.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zamiast zaczynać od konfliktu i krytyki... (foto)

Zamiast zaczynać od konfliktu i krytyki... (foto)

Mariusz Księżak ponownie został wybrany na przewodniczącego Osiedla nr 6 w Wyszkowie. Zebranie mieszkańców osiedla obejmującego m.in. osiedle Zakręzie, fragment ul. Białostockiej z przyległymi uliczkami odbyło się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na osiedlu rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji dla miasta – kontynuacja budowy obwodnicy śródmiejskiej. Jednak nie ta sprawa najbardziej poruszyła obecnych na zebraniu…
zobacz więcej
Zmarł Ksiądz Jerzy Dębowski

Zmarł Ksiądz Jerzy Dębowski

W niedzielę rano po ciężkiej chorobie zmarł ksiądz kanonik Jerzy Dębowski, pierwszy, wieloletni proboszcz parafii w Rybienku Leśnym. Przeżył 84 lata, z czego blisko 60 w kapłaństwie. Uroczysta Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego w czwartek 9 maja o godz. 13.
zobacz więcej
Powitanie wiosny z wojskiem

Powitanie wiosny z wojskiem

Prezentacja wojskowego uzbrojenia, historycznego sprzętu, pokaz walki wręcz i tresura psów specjalnych – to główne atrakcje „Wiosennych spotkań z wojskiem”, na które już po raz siódmy zapraszają Wojskowa Komenda Uzupełnień i gmina Wyszków. Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny na hali WOSiR.
zobacz więcej
Debata na temat rewitalizacji

Debata na temat rewitalizacji

Gmina zaprasza do udziału w debacie na temat Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wyszków na lata 2016 - 2023. Według autorów takim obszarem jest m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej.
zobacz więcej